3 Ağustos 2013 Cumartesi

Doğum Parası Sorgulama (İşgörmezlik Ödemesi Sorgulama)

Sponsorlu Bağlantılar:

DOĞUM PARASI SORGULAMA

Doğum parası başvurusunu yaptıktan sonra 10-15 iş günü içerisinde bu paralar Ziraat Bankasına TC kimlik numaranız üzerinden isminize ödenir. Ziraat bankasına kimliğiniz ile giderek doğum ve iş görmezlik rapor paralarınızı alabilirsiniz. Fakat gittiğinizde ödemeniz henüz yapılmamış olabilir ve boşuna gitmiş olabilirsiniz. Bu nedenle gitmeden önce internet üzerinden doğum parası sorgulama işlemini birkaç kimlik bilginizi girerek kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. İşlemler SGK üzerinden gerçekleşecektir. Aşağıdaki bağlantıyı tıkladıktan sonra Uyruğunuzu TC olarak seçin ve daha sonra

1. satıra TC kimlik numaranızı yazın,

2. satırdaki seçim menüsünden nüfus cüzdanınızın arka kısmında bulunan nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçin, Ör:ADANA

3. satıra yine nüfus cüzdanınızın arka kısmında bulunan cilt numarasını yazın. Cilt numarasını yazarken başındaki sıfırları yazmanıza gerek yok. Örneğin cilt numaranız 0067 ise 67 yazmanız yeterlidir.

4. satırdaki seçim menüsünden doğum tarihinizin yılını seçin. 1982 gibi.

5. satırdaki güvenlik alanına ise alt kısımda yazan siyah zemin üzerine yazılmış rakam ve harf kombinasyonlarından oluşturulmuş şifreyi girin. Bu işlemi koymaktaki ama. sistemi otomatik bilgisayar programı saldırılarından korumaktır.


Tüm bunları yaptıktan sonra "SORGULA" düğmesine basın ve karşınıza çıkan sayfada sağ üst köşede adınızın görünmesi lazım. Daha sonra sağ taraftaki menüden İŞGÖREMEZLİK ÖDEME alanına tıklayın ve altta açılacak olan "Ödeme Görme 4A - 4B" bağlantısını tıklayın. Sayfanız ortasında Ödemeniz yapıldı ise durumunu gösterir ibare bulunur eğer yapılmamış ise "Ödeme Kaydı Yok!!!" diye kırmızı bir mesaj alırsınız. Bu mesaj varsa bankaya gitmek için biraz daha beklemelisiniz.

DOĞUM RAPORU SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

  İlgili aramalar: doğum parası nasıl sorgulanır? doğum parası nereye yatar? doğum parasının yatıp yatmadığını nasıl öğrenirim? doğum parası ne kadar zamanda yatar? iş görmezlik parası sorgulama, iş görmezlik rapor parası nasıl öğrenilir? doğum rapor parası öğrenme