30 Ağustos 2013 Cuma

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yaklaşık olarak kırk yıldır lazer teknolojisi tıpta kullanılmaktadır. Sağlık açısından herhangi bir zararı olamayan lazer teknolojisi epilasyon çalışmalarında bilinen en etkili yöntem olarak son yıllarda oldukça rağbet görmekte, pratik ve ekonomik fiyatı ile tercihlerde ilk sırada bulunmaktadır. İstenmeyen tüy ve kıllardan kurtulma noktasında oldukça başarılı sonuçlar edinilmesine katkı sağlayan lazer epilasyon göz kapağı çevresi dışında vücudun her bölgesinde kadın ya da erkek demeden on iki yaştan büyük herkese uygulama göstermektedir. Lazer epilasyon, sedef hastalığı ve benzeri deri rahatsızlığı bulunanlara, gebeliğin ilk üç aylık döneminde bulunan anne adaylarına, süt verme dönemindeki annelerin göğüs bölgelerine ve bronzlaşmış ciltlere uygulanmamaktadır. Lazer epilasyon ayrıca kalp pili kullanan ve sara nöbeti geçiren hastalara da uygulanmaz.

Lazer epilasyon uygulaması gerçekleştikten sonra bazı hassas ciltlerde kızarıklık yaşanabilmektedir. Lazer epilasyon sonrası alınacak ılık bir duş bu konuda oldukça faydalı olacaktır. Duş alırken kese ile tahriş edilmemesi önemli bir ayrıntıdır. Kese ve peeling işlemine bir hafta süre ile ara vermek gerekmektedir.

Lazer epilasyon işlemi sonrasında hafif kızarıklıklar bir saat ile bir gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu kişinin cilt hassasiyetine göre değişecek bir zaman dilimini kapsamaktadır. Deride kızarıklık oluşmadığı takdirde krem uygulamasına gerek kalmamaktadır.

Lazer epilasyon işlemi ardından üç gün süre ile güneşe çıkılmamalıdır. Çıkılsa bile yüksek koruma faktörlü kremler tercih edilmelidir. Lazer epilasyon seansından sonra on gün boyunca direk güneşlenmek tavsiye edilmemektedir. Eğer lazer epilasyon uygulanan bölge yüz kısmı ise yaz veya kış ayları demeden yüksek koruma faktörlü kremlerin kullanılması önerilmektedir.

Lazer epilasyon işlemi sonrasında tüyler on beş gün içerisinde tekrar çıkacak, fakat kendiliğinden dökülecektir. Cildi kuruluk gösteren kişilerde ise bu süre yirmi gün civarında olmaktadır. Nemlendirici kullanıldığı takdirde dökülme daha erkene alınabilinmektedir.

Lazer epilasyonundan sonra on beş ile yirmi gün içerisinde kontrole gelinmelidir. Kontrol seansına kadar geçen süre içinde tüyler kısaltılmamalıdır. Seans aralıklarında kökten alma uygulaması yapılmamalı, yalnızca kısaltılmalıdır. Seanslara düzenli ve programlı uyum, istenilen sonucun alınması için önemli bir nokta olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasının ardından ağda, cımbız gibi metotlar uygulanmamalıdır.

İlgili aramalar: lazer epilasyon sonrası nelere dikkat etmek gerekir? lazer sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? lazer epilasyondan sonra neleri yapmamak gerekir?