31 Ağustos 2013 Cumartesi

Hamileler Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar:

Hamileler Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Günümüz teknolojik gelişmeleri sektöründe hızla uygulamaya geçen lazer epilasyon hizmetleri çerçevesinde 1997 yılından itibaren FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından güvenirliği ispatlanmış bir çalışma olarak tüy, kıl ve batın kılların tedavisinde kullanım göstermektedir. Lazer epilasyon, bugün bilinen en etkili tüy tedavisinde tercihlerde dünya genelinde ilk sırada bulunmaktadır. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelede oldukça başarılı sonuçlar alınmasında önemli bir faktör konumundadır.

Lazer epilasyon, sedef ve benzeri cilt hastalığı olanlara uygulanmamaktadır. Bununla beraber sara nöbeti geçirenler, kalp pili kullananlar ve süt verme döneminde bulunan annelerin göğüs bölgesine uygulanmaz. Lazer epilasyon on iki yaşından büyük kadın ya da erkek farkı gözetilmeksizin herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine uygulama sağlamakta, yalnız göz kapağı çevresinde çalışma yapılmamaktadır. Bugün en çok; yüz bölgesinde, omuz, sırt, göbek, bacak, kol, göğüs, bel, kalça, el ve ayaklarda kullanılan uygulama olan lazer epilasyon kalıcı veya uzun dönem etkisi ile istenilen sonuçların elde edilmesinde etkin bir konum sergilemektedir.

İstenmeyen tüyler, özellikle yüz bölgesinde varlığını sürdüren tüyler günümüz kadınlarının sorunlarından başlıca olanları arasındadır. Gebelik döneminde lazer epilasyon kullanılması anne adaylarında endişeye neden olabilmektedir. Bu nedenle soru işaretleri oluşmakta ve cevaplar aramaktadırlar.

Lazer epilasyon tedavisi yaptırmak isteyen gebe anneler için gebeliğin ilk üç aylık döneminde kesinlikle uygulama yapılmamaktadır. Gebelik hormonlarının etkisi ile tüylenmeden rahatsızlık duyan anneler epilasyon çalışmasını doğumdan sonraya erteleyebilirler. Yine de belirtmekte fayda var lazer gibi modern epilasyon yönteminin bebeğe zararı dokunmamaktadır.

Lazer ışık enerjisi kullanılarak gerçekleşen bir teknik ve dolayısıyla X ışınlarından farklıdır. Lazerin herhangi bir doku içinde ilerlemesi söz konusu değildir, lazerin etki alanı yalnızca birkaç milimetre ile sınırlı olmaktadır. Bu sebeple anne karnındaki bebeğe ulaşması veya zarar vermesi mümkün değildir.

Lazer epilasyon herhangi bir enfeksiyonu tetiklemediği gibi, kullanım olarak epilasyon yöntemleri arasında en az ağrı ile tedaviyi sağlayan uygulama olmaktadır. Lazer epilasyon tedavisi gören kişilerde bu ağrılara alışkanlık kazanılmakta ve kolay bir uyum sağlanmaktadır.

İlgili aramalar: hamileler lazer epilasyon yaptırabilir mi? hamilelikte lazer yapılır mı? hamilelikte lazer epilasyonun zararları nelerdir? gebelikte lazer epilasyon yapılırmı?