22 Nisan 2011 Cuma

Boğaz Yanmasına Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar:

Boğaz yanması, farenjit hastalığının ilk belirtileri olarak ortaya çıkmaktadır. Çok sık olarak görülen bu rahatsızlık boğaz ağrısı, yanma hissi, yutkunmada zorluk, ateş ve ses kısıklığı gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır.

Hastalığın tedavisinde, boğaz kültürü alınarak mikrobik olup olmadığı tesbit ediliyor. Test sonucuna göre, antibiyotik tedavisi şekillendiriliyor. Üstelik kültürde mikrobun cinsi ve bu mikroba göre hangi ilacın kullanılacağı da belli oluyor. Hatta tedavi sonrası kontrol kültürü ile tedavinin başarısının araştırılması gerekiyor. Korunma, boğaz enfeksiyonu geçirdiğini bildiğiniz kişilerden çocukları uzak tutmakla mümkün oluyor. Yakın teması engellemek, çocukları kapalı, havasız ortamlardan uzak tutmak da bir çözüm.

Boğaz yanmasının bitkisel tedavisine gelecek olursak ;

Boğaz yanması konusunda araştırmalar yapan uzmanlar bu konu üzerine yaptıkları araştırmalar onucunda aşağıdaki bitkisel karışımların Boğaz yanmasına birebir geldiği tespidini yapmışlardır.
- Boğaz yanmalarının yanı sıra Boğaz şişmelerinde; Çemen macunu, bal ve bakla karıştırılarak merhem gece ve gündüz birer kaşık atılır.
- Boğaz yanması için soğanın suyu sıkılır bir kaşık soğan suyu bal ile beraber karıştırılarak yutulur.
- Eriğin yaprakları toplanır ve kaynatılır. Kaynatılan su soğuyunca gargara yapılır,
- Bol bol fıstık yenir
- Ispanak otu kaynatılır ve içilir.
- Dut şerbeti bulabilirsiniz içiniz.
- Meyan kökü Boğaz yanmaları için birebirdir kaynatılır ve içilir.
- Sirkeli su ile Boğazda gargara yapılır.

Konuyla ilgili aramalar: boğazım yanıyor ne yapmalıyım, boğaz yanmasına ne iyi gelir , boğazda yanmaya bitkisel çözüm