21 Nisan 2011 Perşembe

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar:

GÖZALTI MORLUKLARINDAN KURTULMANIN YOLLARI

Herhalde göz altındaki morluk ve halkalar kadar can sıkı­cı bir sorun olamaz! Üstelik hemen hemen tüm kadınlar bu sorunu yaşı­yor. Ancak bazıları her zaman, bazılarıysa dönem dönem diye eklemekte fayda var… Peki göz altlarında morluklar niçin oluşuyor? Uzmanlar bunun çeşitli nedenleri olduğunu belirtiyor. Onlara göre burada­ki önemli nokta sorunun sürekli mi yoksa dönemsel mi olduğu. Çünkü dönemsel ve kronik göz altı morluklarının farklı sebepleri var. Göz altında kronik bir şekilde morluk ve halka oluşmasının başlıca nedeni bu bölgedeki ince, kılcal damarlarla ilgili problemler. Ayrıca yorgunluk ve uykusuzluk, güneş ışınları, alerjiler, bazı ilaçların uzun süre kullanımı da dönemsel olarak sorunu ağırlaştıran etkenler. Kronik göz altı morluklarıyla baş etmenin en uygun yöntemi bu morluklara özel üretilmiş kozmetik ürünlerden faydalanmak. Dönemsel sorunlardaysa, sorununun kaynağıyla savaşmamız daha akıllıcadır.

Bir gün sabah çok dinç bir şekilde yataktan kalktınız, sevinç içinde aynaya baktınız ve yüzünüzdeki gülümseme birden kayboldu. Çünkü gözlerinizin altında kocaman mor halkalar oluşmuş. Aslında gözler ilk bakınca bizi ve güzelliğimizi gösteren hassas organlarımızdır. Bir insana ilk baktığımızda gözlerine bakar göz teması kurarız. Böylelikle ilk etkilenmede gözlerde başlar. Bunun için gözlerimizin güzel ve bakımlı olması şarttır. Göz ve göz çevresinde oluşan sorunların aslında bir çok sebebi vardır. Öncelikle sizin sorununuzun kaynağını bulmanız ve ona göre onunla savaşmanız gerekmektedir.

Göz ve Göz Çevresinde Oluşan Morlukların Sebepleri

1. Kılcal damarların kan sızdırması
2. Güneş ışınlarına maruz kalma
3. Alerjiler, astım ve egzama4. İlaç kullanma
5. Dengesiz beslenme6. Yorgunluk, uykusuzluk
7. Yaşlanma

Gözaltı Morlukları İçin Öneriler

Göz altı morlukları nasıl geçer : Papatya çayı ya da lavanta çayı hazırlayıp ılık bir şekilde 2 parça pamuğu hazırladığınız çaya batırıp hafifçe sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine koyarak bir süre bekletin.
Göz altı morlukları nasıl giderilir : İnce, yuvarlak patates ya da salatalık dilimleri kesin ya da bunu rendelenmiş olarak da yapabilirsiniz. Gözlerinizi kapatarak üzerine yerleştirin. 10 – 15 dakika bekleyin. Soğuk su ile çalkalayın.
- Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin.
- 2 adet papatya çayı poşetini sıcak suya batırın ve çıkardıktan sonra buzdolabında soğutun. Soğuk poşetleri gözlerinizi kapatıp üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar dinlenin. Sonra yine ılık su ile çalkalayın.

Konuyla ilgili aramalar: gözaltındaki morluk nasıl geçer , gözdeki morluk nasıl geçer