31 Ekim 2015 Cumartesi

Havuç Suyunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Havuç vitamin ve mineral bakımın­dan oldukça zengindir­­. Faydaları oldukça geniş olarak tüketimi insanların sağlıklı gelişimi­ni sağlar­. Havuç en  fazla göz sağlığımıza fayda sağlıyor­. Gözümüzün tabakalar olduğu hal­de göz bebeğine kadar her noktasına fayda sağlar­.

Havucu ısırarak ve salatalar için doğra­mak hari­cinde suyunu sıkarak içmenin faydaları bilinme­si gerekiyor­. Bol miktar­da vitamin, potasyum içerme­si her gün ihtiyaçlarımı­zın büyük bir bölümünü karşılayacaktır­­.

Kanın pıhtılaşmasına etki eder: Küçük bir kesik olsa bilehi kanımızdaki pıhtılaşma özelliği ile kan kuruyarak akımını durdurur­.

Kolesterolü düşürür: Havuç suyun­da mevcut olan bolca potasyum yardımıy­la kolesterolünüzün çıkı­şını engelleyerek düşmesi­ni sağlayacaktır­­. Karaciğerinizdeki yağların erimesi­ni sağlayarak kolesterolünüzün artışı­na sebep olan etkenleri ortadan kaldırır­­.

havuç suyunun faydaları


Kanseri önlemeye yardımcı olur: Havuç suyun­da mevcut olan antioksidanlar ve karotenoidlerin kanser oluşmasını engelleyerek koruyucu görev üstlenir­­.

Cildi tazeler: Potasyum cilt hücreleri­nin yenilenmesi­ni sağlayarak parlak ve sağlıklı olması­nı da sağlar­. Havuç suyu tüketilme­si cilt üstün­de meydana gelen  lekele ve aknelerden  korunmasına imkan vermekte­dir­­.

Bağışıklık sistemi­ni destekler: A vitami­ni bakımın­dan zengin olma­sı kalp hastalıklarını önler­. Bağışıklık sistemi­ni geliştirmiş olduğu gibi düzene girmesine destek olmakta­dır­­.

Göze iyi gelir: Havuç suyunun tüketimi göz sağlığı için birebir olur­. Göz hastalıkları­nın oluşumu­nu önlediği gibi sağlıklı görmemize destek olmakta­dır­­.  içinde beta* karoten  bulundurmasın­dan ötürü geceleri bile çok net şekil­de görülüşü el­de edilebi­lir­­.