28 Ekim 2015 Çarşamba

Kist

Sponsorlu Bağlantılar:

KİST NEDİR?

Kist halk arasında içi dolu olan gaz ya da sıvı bir maddeyle vücutta bazı boşlukların dolmasıdır­­. Kist iltihapla ilgili olduğu için insanlar üstün­de oldukça fazla olarak görülür­. Genel olarak yüz etrafın­da görülmekte olan kist tedavi yöntemleri içerisinde yalnız­ca ameliyat ile sonuca ulaşılır­­. Herhangi bir ilaç tedavisi ya da doğal tedavi yöntemleri bulunmayan bu hastalığa yakalanma sebep­leri içerisinde aşırı stres ve korku yer alır­­.

kist nedir


Kist çeşitleri; alt deri kisti, üst deri kisti ve yağ dokusu kisti olarak 3 gruba ayrılmaktadır­­. Tedavi yöntemlerinde de farklılık gösteren  bu hastalıktan kısa bir zaman­da kurtulmanız olanak­lı­. Kist hastalığı­nın belirtileri içerisinde kusma, bulantı, sancılı karın ağrıları ve bunun yanın­da solunum bozuklukları, morarma ve nefes darlığı yer alır­­.

Bu belirtileri göstermeniz halinde en  yakın doktorunuza giderek erken  teşhis konulma­sı tedavi süreci boyunca oldukça önemlidir­­. İltihaplar ilk başlar­da küçük olarak insan bedeninde oluştuğun­dan insanlar geçici bir sivilce olarak bilmektedir­­. Zaman geçtikçe iltihap daha da büyüyüp kist boyutuna ulaşır­­.Bu süreç içerisinde antibiyotik kullanarak içerisindeki iltihaptan kurtulduktan sonra ameliyat ile yağ bezesi­ni aldırmanız gerekiyor­.