14 Ekim 2015 Çarşamba

Osteoartrit ve Tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar:


Osteoartrit ve Tedavisi

Osteoartrit hastalığında zamanında tedavi çok önemlidir. Romatizmal bir hastalık olan Osteoartrit, ülkemizde çok sık rastlanan romatizmal hastalıklardan biridir.Düzensiz kemik çıkıntıları ya da eklem kıkırdığanın zedelenmesi sonucu ortaya çıkan Osteoartrit halk dilinde kireçlenme olarak da bilinir genel olarak hastaların çoğu 65 yaş üste kişilerden oluşur hatta bu oran yüzde doksanlara kadar çıkar. Osteoartrit'in ortaya çıkmasında genetik faktörler büyük rol oynar özellikle ülkemizde ki insanların bir çoğunun el parmaklarında bu hastalık görülür. Osteoartrit  Sebep olan en büyük neden fazla kilo,hareketsizlik,hareket esnasında eklemlerde çıtırdama ve sertlik nedenlerden biridir.


Osteoartrit Tedavisi 
Öncelikli olarak bir uzmandan yardım almalısınız hekim ve hasta ilişkisi iyi olmalıdır hekim hastayı iyice bilgilendirmeli hastada hekimin önerilerine uymalıdır.
ağır egzersizlerden kaçınmalı, fazla kilosu varsa vermeli,bol bol istirahat etmeli ve zedelenmiş eklemlerini fazla kullanmamalıdır. Osteoartrit için kaplıca tedavisi,fiziksel tedavi ve çevresel düzenlemeler şeklinde uygulanır.

Osteoartrit'e yakalanan hastaların büyük bir çoğunluğu kaplıca ve fiziksel tedavi sonucu şikayetlerinden kurtulur.


Etiketler:Osteoartrit ve tedavisi,Osteoartrit hastalığı,Kireçlenme hastalığı