30 Ekim 2015 Cuma

Patates Suyunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Patates her der­de deva olduğu hal­de suyun­da da bolca şifa bulunmakta­. Sindirim sistemimizi desteklediği gibi koruyucu etki­yi bulu­nur­. Ülser gibi rahatsızlıkları önleyerek sindirim işinizi kolaylaştırmaktadır­­.  Sevilerek tüketilen  patateste tedavi e­den  mineraller, enzimler ve organik asitler bulunmaktadır­­.

Patates suyu başta sindirim sistemimiz olmak üzere, ince ve kalın bağırsakların sağlıklı çalışmasına imkan vermekte­dir­­. Ülser rahatsızlığı bulunanlar, kırmızı patates suyunu tercih ede­bilirler­. Ülsere karşı koruyucu etki­yi olma­sı sağlığınızı koruyacaktır­­. Patates suyu için kullanacak olduğunuz patatesler olgunlaşmamış ya da siyah noktaları bulunanlar­dan olmamalıdır­­.  Patatesler­de ufak tefek noktalarda zehir içerdiğin­den  dolayı etkilenebilirsiniz­.Romatizma, eklem ve bel ağrıları olan kişiler içinde faydalıdır­­.  Patates kabuklarını kullanarak çaymış gibi tüketmek migren  ağrıları­nı da alır­­. Patates suyun­da mevcut olan ağrı eksici özelliği ile sizi hastalıklar­dan koruya­bilir­­. Karaciğer hastalığı olan birisi patates suyun­dan yararlanarak koruna­bilirler­.

Bilimsel incelemeler patates suyunun cilt lekeleri, egzama, kuru ve kaşıntılı deri problemleri­ni önlemiştir­­. Çiğ olarak içildiğinde tadı güzel bulunmadığı için taze limon ya da balla karıştırıla­bilir­­. Doğal tatlandırıcı olduğu hal­de ağrılar­dan koruyacaktır­­. İki hafta boyunca yemek öncesi 150 gram kadar patates suyu tüketmeniz gerekir­­. Patates suyunu bekletmemeli ve tazeyken  içmek gerekir­­.