31 Ekim 2015 Cumartesi

Domates Suyunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Kimilerimiz için bir sebze, kimilerimiz içinse bir sebze. Sofralarımızın vazgeçilmezi olması­nın yanı sıra kahvaltılarda, yemeklerde, soslar­da her şekil­de tüketile­bilir­­. Bol miktar­da A, K, B1, B2, B3, B5 vitami­ni barındırır­­. İhtiyacınız olan vitaminlerden  bolca bulundurma­sı sağlık problemleri­ni önlemektedir­­. Mineral bakımın­dan zengin olan domates suyun­da sağlık ve güzellik bulunmaktadır­­.

Kilo vermenize yardımcı olur
Sodyum ve lif bakımın­dan zengin olma­sı kilo vermenize destektir­­. Açlık hissi­ni bastırdığı gibi tok tutmaktadır­­.  İhtiyaç duyduğunuz mineralleri domates suyu ile karşılaya­bilirsiniz­. Sindirim sistemi­ni desteklediği gibi korur­.

Enerji verir
Domates suyu antioksidan deposudur­. Sıvı olarak tüketilecek domates suyu cildini­zin yenilenmesini, hücrelerin sağlıklı ve canlı olmasına imkan vermekte­dir­­. Bir bardak domates suyu ile enerjiye kavuşa­bilirsiniz­.

Kalp hastalıklarına karşı korur
Domates suyun­da niasin, folat, potasyum ve B6 vitami­ni kalp dostu olduğunu göstermekte­dir­­. Kalp sağlığını korur, homosistein seviyesi­ni dengede tutmaktadır­­.  Kalbe zarar verebilecek kimyasalları etkisiz duru­ma getirir, kalbiniz daha uzun süre ve sağlıklı şekil­de çalışır­­.

domates suyunun faydaları


Cilde faydalıdır
Domates suyu cildinizi güzellik ­verir­­. Selülit problemleri­nin ortadan kaldırmakta destektir­­. Günlük 2 tane domates tüketmek cilt bakımı için gereken  mineral ve vitaminleri karşılar­. Sivilce ve aknelerin iyileşmesine imkan vermekte­dir­­. Cildinizdeki gözenekleri kapatarak koruyucu etki sağlar­.

Domates suyuna 2 çay kaşığı limon ilave edin, karışımı karıştırdıktan sonra pamuk yardımıyla cildinize uygulayın­. Bekleme süresi 5 ila 15 dakika arası, ardın­dan ılık su ile temizleyin­. Cildinizdeki gözeneklerin açılışı ve cildini­zin beslenmesi­ni sağlayacaktır­­. A ve Vitamin C bakın­dan cildini­zin canlanması, kurumasını önler­.

İlgili aramalar: domates suyunun faydaları, domates suyunun yararları