5 Aralık 2011 Pazartesi

Vajina Nedir? Hymen Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Vajina

vajina nedir vagina nedir vajina resmi vajına resmi

Vajina 7-8 cm derinliğinde, kaslı, üst ucu rahimle bağlantılı, alt ucu dışa açılan esnek bir kanal şeklindeki kadın cinsel organıdır. Vajina, rahime geçmesi için erkek tohum hücrelerinin (spermlerin) boşaltıldığı kanala denir. Çoğalmamız için gerekli olan cinsel ilişki vajina yoluyla olur. Sevişme esnasında cinsel uyarılma neticesinde vajina kendiliğinden ıslanarak genişler ve cinsel ilişki sırasında sürtünmeden dolayı organların acı duymayacağı hale gelerek cinsel ilişkiyi kolaylaştırmaktadır.

Vajinada alt kısımda kanal girişini kısmen kapatan ince ve esnek bir zar bulunur. Bu zara kızlık zarı (himen) denir. Kızlık zarı, penisin vajinaya girdiği ilk cinsel ilişkide genelde kolaylıkla yırtılmaktadır. Bu esnada hafif bir kanama görülür ve bu kanama kısa bir süre sonra kendiliğinden durmaktadır. Fakat ani zorlama olursa bu zorlamalarla oluşan yırtıklar fazla kanamaya neden olabilir. Bazı durumlarda nadiren doktora gitmek gerekmektedir. Bazı zamanlar cinsel ilişki esnasında yırtılmayan esnek kızlık zarları da vardır. Böyle bir durumda ilişki sırasında kanama gerçekleşmeyecektir.kızlık zarı nedir hymen nedir hımen

Öncesinde cinsel ilişki yaşamamış çiftler ilk defa birlikte olduklarında, cinsel ilişkiye girmekte zorlanabilir hatta ilişkiyi gerçekleştiremeyebilirler. Böyle durumlarda endişeye gerek yoktur. Bu normal bir durum sayılır. Cinsel ilişki gerçekleşmiyorsa daha sonra, kadın ve erkeğin karşılıklı şekilde istek duyduğu ve kendilerini ilişki için daha rahat hissettiği zamanlarda tekrar cinsel ilişki denenebilir.

Cinsel ilişki için aceleci davranmamak ve zorlamamak gerekir. Bu bir takım sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Eşler, ruhsal ve fiziksel bazı durumlarından dolayı ilişki de sorun olabileceğini düşündüğünde, bu konu da danışabileceği bir uzmana başvurabilirler.

Aramalar: vajina nedir? kızlık zarı nedir? vagina ne demek? vajinanın anlamı nedir? kızlık zarı nedir? kızlık zarı nasıl bir yapıdır? ilk cinsel ilişki nasıl olmalıdır? evlilikte ilk gece nasıl olur? gerdek gecesi nasıl hareket etmek gerekir? hymen nedir? himen resmi