14 Nisan 2014 Pazartesi

Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?

Anne adaylarının bir çoğu özellikle ilk gebeliklerinde doğum korkusu yaşarlar. Bu önemli bir konudur fakat doğum korkusunu yenmek için bir çok yöntem mevcuttur. Bilhassa sorun kişinin kendi içinde biter. Toplumumuzda genelde kadınlar doğum sırasında çekilen acılardan, ıstıraplardan bahsedilegelerek yetiştikleri için adeta doğum sırasında acı çekmeye kendileri şartlıyorlar. Oysa ki doğum yeterli sakinlik ve olgunlukla karşılanırsa hiç acı çekmeyeceğiniz bir doğal mucizedir.
doğum korkusu nasıl yenilir, doğum stresi nasıl geçer, doğum telaşı
Sadece insanlar değil hayvanlarda doğuruyorlar. Siz hiç izlediğiniz belgesellerde hayvanların doğum yaparken çığlıklar attığını, ortalığı yıktığını gördünüz mü :) Yani demek istediğimiz bu korku yapay bir korkudur ve genelde anne adayları buna şartlandığı için genel anestezi ile uyutulup sezaryenle doğum yapma yoluna kaçmaktadırlar. Oysa ki insan fizyolojisi gereği normal yolla doğurmalı ve bunu korkuyla değil sevinçle karşılamalıdır. Doğum korkusunu yenmek için doğumu kafanızda büyütmemeli ve bir kadının gerçekleştirdiği en büyük mucize olduğunu bilmelisiniz. Doğum korkusunu yenmek için profesyonel psikolojik destek alabilirsiniz.

İlgili aramalar: doğum yapacağım çok korkuyorum ne yapmalıyım? doğum yapacağım korkusunu nasıl yenerim? doğum korkusu için ne yapabilirim? doğum korkusu nasıl yenilir? doğum stresi nasıl geçer?