17 Nisan 2014 Perşembe

Tüp Bebekte Estrofem Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar:

Tüp Bebekte Estrofem Kullanımı

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce öncelikle bu tedavi için vücudu hazırlamak gerekir. Vücudu hazırlamak gerekir dediğimizde hormonların ve vücuttaki diğer tepkilerin ve işleyişleri düzenli hale getirilmesi lazımdır. Bunlar gerek ilaçlarla gerekse aşılarla mümkündür.

Tüp bebekte estrofem kullanımı tüp bebek tedavisinden önce tüp bebek tedavisinde ekleme amaçlı yapılmaktadır. Tedavinin olumlu sonuç vermesi için estrofem kullanımı gereklidir ve neredeyse tüm doktorlar estrofem kullanımı desteklemektedir. Fakat bazı doktorlara göre estrofem kullanımı bebek oluşumu başladıktan sonra oluşuma zarar verebiliyor ve bebeği olumsuz etkiler de bulunabiliyor. Baz doktorlara göre ise bu testler sonucu ortaya çıkabileceğini ve kullanımı yararlı olacağını söylüyorlar. Fakat genel olarak estrofem kullanımı riske girmeden daha risksizden sonra iptal edilir ve onun yerine daha etkisiz ilaçlar kullanılır.

Bu ilaçlarında elbet yan etkisi vardır fakat çocuk yerine anneye yan etkisi olması genellikle sürecinde bebeği korumak amaçlı yapılır. Bu ilaçların ve estrofem kullanımının nasıl kullanılacağı hakkında doktorlardan ayrıntılı bilgi alınması lazım çünkü genel olarak her vücuda ve tedaviye göre ayrı süreler ve dozajlar uygulanır