13 Nisan 2014 Pazar

Kızlık Zarı Bozulmadan Kürtaj Yapılır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar:

Kızlık Zarı Bozulmadan Kürtaj Yapılır Mı?

Kızlık zarı ülkemizde bekaretin simgesi olarak algılanmaktadır fakat aslında kızlık zarı bekaret göstergesi olamaz. Bir hanım bakire olduğu halde hamile kalabilir. Kızlık zarı üzerinde adet dönemindeki kanın boşalmasını sağlamak amacıyla var olan küçük bir delik vardır. Bu delikten dışarı sıvı çıkabildiği gibi pekala da bu delikten içeri de sıvı girebilir. Cinsel ilişki sırasında kızlık zarı bozulmamış olsa da bu delikten içeri girebilecek spermler eğer yumurtaya ulaşırsa gebeliği başlatabilir ve bakire olduğu halde bir hanımın gebe olmasına neden olabilir. Genelde vajina üzerine boşalmalarda bu tip gebeliklere rastlanır.

Kızlık zarına zarar vermeden kürtaj yaptırmak her hastada mümkün olmayan bir durumdur. Kızlık zarı kadından kadına farklılık gösterir. Kimi kadınlarda cinsel ilişki sırasında bile yırtılmayacak kadar esnek olurken kimilerinde ise çok kırılgan bir yapıya sahiptir. Kızlık zarına zarar vermeden kürtaj yapabilmek için kızlık zarının ortasındaki küçük delik kullanılır. Bu delikten doktor işlemleri gerçekleştirir. Eğer kızlık zarındaki delik çok küçükse ya da ortasında septa dediğimiz deliği ikiye bölen bir parça var ise işlem sırasında kızlık zarı zarar görebilir ya da tamamen bozulabilir. Eğer tıbbi aletlerin kürtaj sırasında zarar vermeyeceği yapıda bir kızlık zarınız var ise bakire kalarak da kürtaj yaptırabilirsiniz.

İlgili aramalar: kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılır mı? kızlık zarı kürtaj sırasında bozulur mu? kürtaj kızlık zarını bozar mı?