7 Nisan 2014 Pazartesi

Kürtaj Yaptıranlar Tekrar Hamile Kalabilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar:

Kürtaj Yaptıranlar Tekrar Hamile Kalabilir Mi?

Günümüzde kürtaj son teknoloji ile donatılmış klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bunun üzerine bir de doktorunuzun hassasiyeti, başarısı ve tecrübesi eklenirse kürtaj işlemi son derece başarılı geçecektir. Başarılı bir operasyon geçirmiş olsanız bile doktorunuzun kürtaj sonrası tavsiyeleri son derece önemlidir. Ayrıca size reçete etmiş olduğu ilaçlar zamanında ve doğru dozlarda kullanılmalıdır. Bu basit kurallara uyanlar kürtaj yaptırmış olsa bile hamile kalabilirler. Çünkü üreme yeteneğiniz kaybolmayacaktır.
kürtajdan sonra hamile kalınabilir mi
Kürtaj gebeliği bitirmenin en etkili yoludur fakat kürtaj kesinlikle bir doğum kontrol yöntemi değildir ve bu şekilde istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için alışkanlık haline getirilecek bir müdahale değildir. Bu nedenle kürtaj yapan doktorlar genellikle işlemden sonra hastaları ile konuşarak hastalarını bir daha hamile kalmamaları konusunda uyarır ya da ileri zamanlarda gebe kalmayı düşünüyorlarsa bunu ne zaman planladıklarını öğrenir ve buna göre tavsiyelerde bulunurlar.

İlk kez kürtaj yaptırıyorsanız, ameliyatınız başarılı bir şekilde geçtiyse ve doktorunuzun tavsiyelerine ve reçetesine harfiyen uyduysanız yeniden hamile kalmamanız için bir neden yoktur. Çünkü kürtajdan yaklaşık bir ay sonra vücuttaki üreme faaliyetleri normal döngüsüne girecektir.