6 Şubat 2014 Perşembe

Batıklar Nasıl Önlenir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Batıklar Nasıl Önlenir?

Batıklar özellikle bayanların vücutlarına yaptırdığı epilasyon ve erkeklerin sakallarını kesikten sonra oluşan kılların deriye batmasıdır. Batıkları önlemek için elinizden pek fazla bir şey gelmediği gibi dikkat etmek en iyi çözümlerden biridir. Özellikle derisi sert ve kılların kalın olmasından sonra epilasyon ya da iyi kesmeyen jilet ile kıllardan kurtulmak istenildiğinde ortaya çıkar. Batıklar vücudumuzun her yerinde olabileceği gibi hassas ciltlerde ve özellikle bacak kol gibi noktalarda çok fazla olur.
batık nasıl önlenir?
Bayanlar epilasyondan sonra kırmızı nokta şeklide oluşan batıklardan aşırı şekilde muzdaripler. Batığı önlemek için batığın neden oluştuğunu anlamakta fayda vardır. Batıklar genelde kişinin kıl yapısıyla alakalıdır. Sert kıllara sahip olmak ve kılların çıkış yönünün tersine traşlanması batığa neden olan diğer unsurlardır. Batığı önlemek için ilk olarak kılları traşlıyorsak ya da ağda yapıyorsak kılın çıkış yönüne doğru bu işlemleri yapmalıyız. Bu basit önlemin dışında bazı bitkisel çözümlerde bilinmektedir. Bunların başında papaya bitkisi gelir. Batıkların belirdikten sonra papaya bitkisini makinede öğütün ve macun kıvamına getirin. Bundan sonra 500 mg aspirini limon suyu içinde iyice eritin ve papaya bitkisine katın. Bu karışımı cam kavanoza koyduktan sonra artık bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bir süre bekledikten sonra batıkların çıktığı bölgeye kalın bir tabaka halinde sürmeniz ve beklemeniz gerekmektedir.
güzel bacaklar, pürüzsüz bacaklar, beyaz bacaklar
Bu uygulamayı epilasyondan önce veya sonra yapmanız fark etmez aslında fakat önce yapmanız daha yararlı olacaktır. Çünkü batıklar genel olarak ölü tabakayı kaldırdığı için papaya bitkisi bu ölü tabakayı alacak ve tertemiz bir deriye sahip olacaksınız. Bundan dolayı epilasyon sonrası bu batık sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

İlgili aramalar: batık nasıl önlenir? batığın nedenleri nelerdir? batıklar neden olur? batığın bitkisel tedavisi nedir?

Sponsorlu Bağlantılar: