21 Şubat 2014 Cuma

Hamilelikte Sivilce Çıkar Mı?

Sponsorlu Bağlantılar:

Hamilelikte Sivilce Çıkar Mı?

Gebelik dönemlerinde görülen sivilcelerin artışı, kişiden kişiye değişen özellikler göstermektedir. Genel olarak gebeliğin il dört aylık bölümünde, anne adaylarında görülen sivilceler gebeliğin ilerleyen döneminde yatışmaktadır. Ancak bazı kişilerde tüm gebelik süreci boyunca sivilceler yoğun bir şekilde çıkmaya devam edebiliyor.
hamilelikte sivilce çıkar mı, gebelikte sivilce olur mu
Özellikle kişideki sivilceye yatkınlık durumu, bu süreçte sivilcelerin artmasına ve yoğun şekilde görülmesine de yol açabiliyor. Sivilcelerle mücadele açısından yapılabilecek en iyi şey, kişinin beslenmesine dikkat etmesidir. Özellikle şeker oranı fazla olan gıdalar ve şeker tüketimi sivilcelerin yoğunlaşmasını tetikleyebiliyor. Bu dönemde çok sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat etmek, sivilcelerle ilgili olarak verilen mücadelenizde, en iyi savunma silahınız olacaktır. Cildin temiz ve nemli tutulması sivilcelere karşı verilen savaşta en önemli diğer önlemlerdir. Bir takım doğal yağların kullanımı sivilcelerin azalması açısından etki edebilmektedir. Lavanta yağının kullanımının sivilceler üzerinde yatıştırıcı etki yarattığı eskiden beri bilinmekle beraber, bu tür yağların sadece gece kullanılmasında fayda vardır. Bu tür yağların güneş ışığıyla birlikte reaksiyona girerek lekelenmeler oluşturabilme riski oldukça yüksektir. Bu nedenle tüm doğal ürünlerin kullanımın gece olması gerekmektedir.

Aynı zamanda güneşten cildi korumak, sivilce oluşumunun azaltılması açısından önemli bir önlemdir. Çinko oksit ve titanyum oksit içeren güneşten koruyucu kremlerin kullanılması gerekmektedir. Bu maddelerin dışındaki güneş kremleri içerisinde ki katkı maddeleri bebek açısından çeşitli zararların ortaya çıkmasına neden olabilirler.

İlgili aramalar: hamilelikte sivilce çıkar mı? hamilelikte sivilce olur mu? gebelikte sivilce çıkması nasıl önlenir?