5 Kasım 2015 Perşembe

Hidroterapi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:

HİDROTERAPİ

Hastalıkların tedavisinde uygulanmakta olan yöntemlerin­den  birisi de şifalı sulardır­­.  Hidroterapi olarak bilinmekte olan şifalı su terapisi; kan dolaşımını hızlandırma, metabolizmayı hızlandırma ve ağrıları azaltma gibi bazı tesirleri içinde bulundurur. Sıcak su yardımıy­la vücut­ta bulunan kan dolaşımı hızlanarak vücut sağlığına kavuşur­. Kas tutulmalarını engellediği gibi ağrılara da çok iyi gelmektedir­­. Fizik tedavi­nin başlı başın­da şifa verici olduğu hal­de koruyucu etkiye maliktir­­.

Girdaplı su, sıcak su havuzları ve jakuziler
Vücuda püskürtmeli şekil­de uygulanmakta olan yöntemlerdendir­­. Havuzlar­da sakatlanan, yaralanan, huzur­suz olan kişiler için uygulanmakta­dır­­.  Kas ağrıları­nın hafifletilmesine yönelik uygulanmakta­dır­­.  Ağrıları dindirdiği gibi vücudun canlanmasına da imkan vermekte­dir­­.

Banyolar
Ilık su seviyesinde olan banyoları kapsamaktadır­­.  Banyolar rahatlattığı gibi kişi­lerin etkilenmesi­ni önlemektedir­­. Ilık ve stresi azalttığı gibi kanın vücut­ta dolaşımını korur­. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak koruyucu etki sağlar­.

Duş
Dolaşım sistemi­ni destekleyerek dıştan gelen  etkilere yönelik koruma sağlar­. Ağrıların hafiflemesi, geçme­si için kullanılan yöntemlerdendir­­.

Nem kompresi
Soğuk ve kompres yaralanmalarına yönelik ağrıları, şişlik ve iltihaplanmalara yönelik azalış el­de edilme­si için uygulanmakta­dır­­.  Ateşi düşürmek, baş ağrısı, hafifletmek, sıcak ve ılık kompresler yardımıy­la kas ağrıların­dan kurtula­bilirsiniz­.

Buhar tedavisi ve sauna
Buhar odaları, saunalar toksinlerin atılmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlayıcı tesirleri bulunmaktadır­­.  Buhar banyosu yardımıy­la kişi temizlenir ve yenilenmiş gibi hisseder­.

İç hidroterapi
Bağırsakların temizlenme­si için iğne ve sıvı uygulama­sı yardımıy­la yapılmakta­dır­­.  Vücut temiz suy­la yıkanarak temizlenir­­. Dış etkilere karşı koruma sağlar­. Vücudu mikroplar­dan arındırdığı gibi temizliği­ni de yapmaktadır­­.