4 Kasım 2015 Çarşamba

Parmaklarda Uyuşma Neden Olur?

Sponsorlu Bağlantılar:

Masabaşı işlerde çalışanlarda ve bilgisayarı yoğun bir şekilde kullanan kişiler­de bir müddet sonra parmaklar­da uyuşma ortaya çıka­bilir­­. Parmak uyuşması­nın altın­da yatan sebebin araştırılarak çözüm bulunma­sı gerekiyor­. Uyuşmaların ilk belirtisi karıncalanma ile olup daha ileride ki haller­de uyuşma kendisi­ni göstermekte­dir­­. Kimileri genç yaşta rastladığı parmak uyuşmasına karşı insanların altın­da yatan ne­denleri bularak çözüme ulaştırmaları gerekir­­. Parmak uyuşma­sı yaşlı kişiler­de görülse günümüzde gençler­de görülüşü kaçınılmaz olmakta­dır­­.

Parmak uyuşma­sı hastalıkların belirtisi ola­bilir­­. Şeker ve tansiyon hastalıkların­da genel­de parmak uyuşma­sı yaşanır­­. Karıncalanma başlangıç durumu olup insanların erken  tedavi görmeleri gerekiyor­.

Uyuşmanın nedeni kalp ile alakalı sorunlar ola­bilir­­. Parmakların birbirleri­ni etkilediği­ni varsayarsak kalbimizdeki sorunlar direkt parmaklarımızı vura­bilir­­. Bir uyarıcı olarak bize erken­den  ted­bir almamız gerektiği­ni belirtmektedir­­.

Sigara ve alkol kullanılması neticesin­de uyuşma yaşana­bilir­­. Parmaklara yeteri ka­dar kan gitmemesine bağlı bir şekil­de his kaybı ve parmak uyuşma­sı yaşanır­­.

Kol ve dirsekleri bükük olan insanların kan dolaşımı sağlanmamasına bağlı bir şekil­de de uyuşma yaşanabilmektedir­­. Parmaklarımızı ve kolumuzu ara sıra hareket ettirerek uyuşukluğun önüne geçile­bilir­­.

Parmak uyuşmasına bağlı olarak, uyuşukluk vücudun ba­riz bölgelere yayılımı kalp tıkanıklığına işaret etmektedir­­. Kişiler zaman kaybetmeden  gereken  testleri­ni yaptırarak altın­da yatan hastalık var ­ise erken  teşhis yardımıy­la kurtula­bilir­­.

İlgili aramalar: parmaklarda uyuşma neden olur, parmak uyuşması neden olur, parmaklar neden uyuşur, parmaklarda uyuşmanın nedenleri nelerdir