5 Nisan 2016 Salı

Güneşin Cilde Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Havalar ısınmaya, ilkbahar yavaşça yüzünü göstermeye başlamışken  "Güneşten  nasıl yararlana­biliriz?" sorusunun cevabını sizler için derledik­. Güneş ışığı yardımıy­la cilt üstün­de birçok sorun ortadan kalkıyor­. Güneşin cilde faydaları nedir, birlikte gözatalım, ne dersiniz?

Güneş büyük oran­da D vitami­ni üretilnesine imkan vermekte­dir­­. D vitami­ni kemik gelişimine katkı sağladığı için güneş ışığı çocuklar için çok önemlidir­­. Günde en  az 5 dakika güneşlenmek gerekir­­. Yalnız­ca kemik gelişimine değil daha birçok konuda fayda sağlar­.

Ciltteki lekelere, cilt kanserine, halsizliğe, kas zayıflığına ve benzeri olumlu şekil­de etki edip kısa bir zaman­da cildin yenilenmesi­ni ve iyileşmesine imkan vermekte­dir­­. Serotonin ve endorfin üreten  güneş ışınları bu sayede depresyonu azaltmaktadır­­.

Güneş UV ışınları yayar­. Bu ışınlar cil­de zararlıdır fakat bu ışınlar yardımıy­la cilt koruma mekanizma­sı geliştirir­­. Güneşlenirken  havanın sıcaklığın­dan ötürü terleriz­. Terleme yardımıy­la vücuttan toksinlerin atımı el­de edilebi­lir­­. Güneş kremleri yardımıy­la güneşlenirken  cildinizi zararlı ışınlar­dan koruya­bilirsiniz­.

Güneş ışınları akne ve sivilcelerin iyileşmesine katkı sağlar­. Güneş ışınları yardımıy­la vücut­ta üretilen  vitaminler raşitizm, alzheimer gibi hastalıklara ilaç niteliğindedir­­. D vitami­ni üretimi yardımıy­la ömrü uzatır­­.

İlgili aramalar: güneşin cilde yararları, güneşin tenimize faydaları, güneş ışınlarının deriye etkisi