8 Nisan 2016 Cuma

Unutkanlığa Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Genç yaşlı demeden  birçok kişi­nin ortak derdi olan unutkanlıkla mücadelede bir­takım besinler öne çıkar­. Antioksidan muhteviyatlı meyve ve sebzeleri öneren  uzmanlar, bilinç güçlendiren  gıdaları ise şöyle sıralıyor­.­.­.

CEVİZ: Her gün ceviz yenilmesi, belleği canlı tutmaktadır­­.  Görüntü olarak da beyni anımsatan bir özellik taşıması, dikkat çekicidir­­. Konsantrasyon güçlüğü için tesirlidir­­.

KARANFİL: Çay gibi demlendikten  sonra tatlandırılarak içildiğinde belleği kuvvetlendiriyor, zihniaçıcı ve unutkanlığı geçirici etki gösterir­­. Bu çay, kalp çarpıntısına iyi geliyor­.

KIRMIZI BİBER: Bilhassa acı biber belleği kuvvetlendirdiği gibi soğuk algınlığın­da meydana gelen  ağrıların giderilmesi­ni de sağlar­.

NAR SUYU: Hücre yapısını bozan serbest radikallere karşı tesirli koruma sağlar­. Nur suyu antioksidan etkisiyle de beyin hücreleri­ni korur­.

ÜZÜM: Bilhassa kurutulmuş üzüm belleği güçlendi­rir­­. Unutkanlık amaç­lı günlük olarak yenilmelidir­­.

YEŞİL ÇAY: Konsantrasyonu arttıran yeşil çay, antioksidan özelliğiyle beyni ve diğerorganları korur­. Yeşil çay taze demlemeli ve sıcak veya soğuk olarak içilmelidir­­.

SOĞAN: Beyinsel aktiviteleri fazlalaştırır­­. Zihin yorgunluğuna faydalı olmakta­dır­­.  Vücut direnci­ni güç verirken, damar sertliği, grip, astım ve soğuk algınlığına karşı vücudu korur­.

BİBERİYE: Dolaşım sistemi­ni düzenleyici ve zihin açıcı etki­yi bulunmakta­dır­­. 

DOMATES: Likopen, domateste bulunmakta olan güçlü bir antioksidandır ve bilhassa serbest radikallerin neden  olduğu hücre tahribatına karşı koruma sağlar­.

KEREVİZ: Unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir­­. Şeker, yüksek tansiyon ve romatizmada da faydalı olmakta­dır­­.

İlgili aramalar: unutkanlığa ne iyi gelir, unutkanlığa iyi gelen yiyecekler