3 Mayıs 2012 Perşembe

Kalça Nasıl Eritilir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Kalça Eritme ve Kalça Sıkılaştırma

Vücudumuzda herhangi bir bölgeyi eritmek dediğimiz zaman o bölgenin normalden daha fazla çalıştırılıp o bölgede ki kasların yorulması akla gelmelidir. Daha fazla tekrar yapacağımız ve bölgenin daha fazla yorulacağı için kalça bölgesi için yatay bir düzlemde yapılan hareketleri tercih etmeliyiz. Bu hareketlerden en basit olanı yatarak vücudumuz yatay pozisyonda iken kalçadan destek alarak bacağımızı yukarı doğru kaldırma hareketidir.

kalça eritme hareketi , kalça egzersizleri

Bu hareketi yaparken dengeyi korumak için özellikle karın bölgesinde ki kaslarımızı da sıkmamız gerekmektedir. Hareket başlangıç pozisyonundan başlar ve bacağı kalçadan destek alarak yukarı kaldırmak suretiyle ve tekrar başlangıç pozisyonu dönülmesiyle yapılır. Bacağımızı yukarı kaldırırken nefes vermeli ve aşağı doğru indirirken nefes almamız gereklidir. Bu hareketin diğer bir versiyonu ise aynı şekilde karın kaslarımızı iyice gererek kalçadan bacağı geriye doğru hareket ettirmektir.

kalça zayıflatma hareketi

Bu hareket de diğer harekete oranla kalça bölgesi daha fazla ısınır ve daha sıkı çalışır. Çalıştırdığımız bölgeyi iyice yorduktan sonra üçüncü hareketimize geçiyoruz. aynı şekilde bacağı geriden öne doğru hafif dairesel hareketle taşıyoruz ve bu şekilde arkadan öne ve önden tekrar arkaya dairesel hareketle bacağımızı kalçadan çalıştırıyoruz. Bu üç hareketi kombine bir şekilde yaparak ve tekrar sayılarını performansımıza göre artırarak, 12-15 tekrardan başlayarak bunu 30-40 tekrara kadar çıkartırsak kalçalarımızın sıkılaştığını hissedebiliriz.