10 Kasım 2013 Pazar

Gribe ne iyi gelir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Gribe ne iyi gelir?

Grip karşısında en etkili olan bitkiler arasında zencefil, arı poleni ve çörek otudur. Zencefil pastil veya çay olarak alınması durumunda lokal rahatlamalar sağladığı gibi bağışıklık sistemini güçlendirici ve hastalıkla savaşan bir nitelik gösterirler. Taze zencefiller, suları sıkılarak limonata veya çay gibi içeceklere karıştırılabilirler.

Arı poleni bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda oldukça yüksek bir etkiye sahip olarak, gribe karşı çok önemli bir destek verir. Meyan kökü tüm bitkiler içerisin gribin tüm türlerine karşı en önemli desteği sağlayan bitkidir. Ancak meyan kökü kullanımı uzman kontrolünde olması gerekir. Tansiyon, şeker, kalp ve böbrek rahatsızlıkları olan kişilerin meyan kökü kullanmaları bir takım komplikasyonların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle uzman görüşüne başvurarak kullanılmalıdır.

Doğal antibiyotikler barındıran meyan kökü, günde üç fincan şeklinde tüketilirse boğazdaki ağrısal şikayetlerin azalmasını, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini aynı zamanda da mikroplara karşı savaşılmasını sağlarlar.İlaç olarak kullanılan antibiyotikler mikroplara karşı etkiliyken, virüslere karşı etkili değildir. Ancak meyan kökü içerisinde bulunan bazı antibiyotikler bazı virüslere de etki etmektedir.

İlgili aramalar: grip nasıl geçer? gribe iyi gelen içecekler nelerdir? gribe ne iyi gelir? gribi ne geçirir?