10 Kasım 2013 Pazar

Nasıra ne sürülür?

Sponsorlu Bağlantılar:

Nasıra ne sürülür?

Çeşitli travmaların belirli bölgelere sık bir şekilde oluşması sonucu ortaya çıkan nasır, aslında derinin travmalara, baskılara karşı kendisini koruması sebebiyle ortaya çıkan ancak zamanla ağrılı bir durumun ortaya çıkmasına sebep olabilen bir rahatsızlıktır.

Yanlış ayakkabı seçiminden dolayı ayaklarda veya çeşitli iş aletlerinin ellerin bazı bölgelerinde oluşturduğu baskılar sonucu ellerde, boyunda veya kollarda ortaya çıkabilirler. Nasır tedavisi genellikle solüsyonlar veya salisilik asit içeren ilaçların nasırın bulunduğu bölgeye sürülmesi yoluyla yapılmaktadır. Bununla beraber ilerlemiş aşamadaki nasırların tedavilerinde daha radikal yöntemler veya cerrahi yöntemlerde kullanılmaktadır. Ancak nasır tedavilerinde öncelikle nedenin tespit edilerek ortadan kaldırılması gerekmektedir. Asi halde tedavi bir aşamaya kadar işe yarayabilir veya tedavi edildikten sonra tekrarlayabilir.

Halk arasında kabuğu soyulmuş domates veya limon kabuğunun rendelenmiş hali nasır tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tıbbi bir dayanağı bulunmayan bu yöntemler, nasırın bulunduğu bölgenin sıcak suda bekletilerek yumuşatılmasının ardından kabuğu soyulmuş domates veya rendelenmiş limon kabuğu nasırlı bölgenin üzerine bastırılarak bir bez yardımıyla bağlanır ve gece boyunca sarılı durur. Bu işlem nasır yok oluncaya kadar her gece tekrar edilir.

İlgili aramalar: nasıl nasıl geçirilir? nasıra ne sürülür? nasır ne sürünce geçer? nasırı geçirmek için ne sürebiliriz?