26 Kasım 2013 Salı

Tüp bebekte beslenme

Sponsorlu Bağlantılar:

Tüp bebekte beslenme

Tüp bebek tedavisi doğal olmayan yöntemlerle bir bayanın yaşayacağı en sıkıntılı dönemi tıbbi şartlar altında yapmanın adıdır aslında. Hal böyle olunca vücutta çok garip olaylar gelişebilir ve bu olayların sonucunda vücutta değişiklikler ortaya çıkabilir. Fakat bu çıkabilecek anormal durumlara karşı öncelikle tüp bebek tedavisi olacak ve olmuş kişiler için birkaç beslenme konusunda önerilerde bulunacağız.

Öncelikle vücutta her şeyden önce suyun önemini her hastalıkta her sıkıntıda söylediğimiz gibi tüp bebek konusunda da su çok önemlidir. Tüp bebek tedavisi öncesi veya sonrasında günde en az 2 3 litre su tüketilmelidir. Su deyince herkesin aklına sıvı geliyor fakat sıvı değil kesinlikle 2-3 litre katıksız su gereklidir.

Beslenme konusunun biraz dışında fakat sigara konusu tıbben tüp bebek tedavisinde en çok olumsuzluk yaratan etkendir. Eğer tüp bebek tedavisi olmak istiyorsanız kesinlikle içiyorsanız bırakmalı ve sigara içilen hiçbir ortamda bulunmamalısınız. Çünkü sigara rahimde döllenmeyi güçleştireceği gibi aynı zamanda döllenmiş yumurtanın rahme yapışmasını da güçleştirecektir. Tabi sigaranın yanı sıra alkol tüketimi de kesinlikle yasaklanıyor. Çay ve kahvenin de az tüketilmesi başarıyı arttıracaktır. Aynı şekilde asitli içeceklerden de uzak durulması faydalıdır. Bunun yanında omega 3 vitamini içeren yiyeceklere ağırlık verilmelidir. Bunun en güzel yöntemi balıktır. Küçük balıklara ve ızgara balıklar tercihiniz olsun. Aynı şekilde süt ve süt ürünleri de bol bol tüketmeye başlamalısınız diyebiliriz.

İlgili aramalar: tüp bebekte beslenme nasıl olur? tüp bebek tedavisi sırasında nasıl beslenilmelidir?