4 Kasım 2013 Pazartesi

Tüp bebek merkezi seçerken kriterler ne olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar:

Tüp bebek merkezi seçerken kriterler ne olmalı?

Ülkemizde Sağlık bakanlığı tarafından yönetmeliklerle belirlenmiş kurallara riayet eden tüp bebek merkezleri, yine Sağlık bakanlığı tarafından verilen ruhsata sahiptir. Öncelikli olarak tüp bebek merkezinin gerekli ruhsata sahip olup olmadığının öğrenilmesi gereklidir. Sağlık bakanlığı ruhsatlandırdığı tüm tüp bebek merkezlerini aynı zamanda web sitesi üzerinde de yayınlamaktadır. Bunun dışında birçok kriterin ayrımını yapmak oldukça zor bir işlemdir. Genel olarak hastalar kalabalık olan tüp bebek merkezlerinden, yani kalabalıktan şikayet ederler ancak kalabalık olan tüp bebek merkezleri aslında, iyi tüp bebek merkezleri olduğu için daha kalabalıktır.

Diğer bir önemli kriter olan dondurulmuş embriyo yüzdesi, kliniğe sorularak öğrenilmelidir. Seçim yaparken tüp bebek merkezinin başarısı konusunda oldukça yüksek bilgi veren bir done olan dondurulmuş embriyo oranı, yüzde otuzlar seviyesinde veya buna yakınsa iyi bir tüp bebek merkezi olarak değerlendirilmelidir.

Sonuç değerlendirmenizde en önemli katkıyı sağlayacak olan ise kesinlikle doktorun yaptığı tespitlerdir. Tedaviyi uygulayacak olan uzman doktor ile görüşerek en doğru ve en gerçek bilgileri kendisinden alabilirsiniz. Doktorlar konunun uzmanları olarak en doğru bilgiyi hastalara aktaracaklardır.

İlgili aramalar: tüp bebek merkezi seçerken nelere dikkat etmeli? hangi tüp bebek merkezi daha iyi? tüp bebek merkezi seçerken kriterler nedir?