24 Ekim 2013 Perşembe

Böbrek taşının rahat düşmesi için ne yapabiliriz?

Sponsorlu Bağlantılar:

Böbrek taşının rahat düşmesi için ne yapabiliriz?

Böbrek taşı insanların en büyük sorunları ve rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Bu noktada böbrek taşının çok daha rahat bir şekilde düşürülebilmesi için belirli bazı hususlar bulunmaktadır. Ağrı böbrek taşlarının en büyük belirtisidir ve insanları en çok zorlamakta olan şikayet olarak gösterilebilmektedir.

Dolayısı ile ağrının tedavisi, insanlar için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bazı durumlarda hastaneye yatırarak, damardan serum ile birlikte ağrı kesicilerde vermek gerekli olabilmektedir. Ağrı kesicinin faydalı olmadığı durumlarda, morfin gibi geçici ağrı kesicilerin kullanılması da söz konusudur.

Ağrı birden ortaya çıkmakta ve insanları oldukça zorlamaktadır. Bu noktada insanların özellikle taşın oluşumunu engelleyici hususlara önem göstermesi gerekmektedir. Çikolatanın, çayın ve kahvenin aşırı miktarlarda tüketilmesinden mümkün olduğunca uzak durulması gerekmektedir. Özellikle kadınlarda mesaneye (idrar kesesi) yakın bölgelerde ki küçük çaptaki taşların düşmesi için hareketli bir yaşam gerekir. İp atlamak, koşmak vb. sporlar bu konuda size yardımcı olabilir. Hareketsiz bir yaşam sürmek, spordan uzak kalmak da böbrek taşı oluşumunu kolaylaştırır.

İlgili aramalar: böbrek taşını daha kolay nasıl düşürürüz? böbrek taşının rahat düşmesi için ne yapabiliriz?