27 Ekim 2013 Pazar

Lazer epilasyonla tüyler nasıl alınıyor?

Sponsorlu Bağlantılar:

Lazer epilasyonla tüyler nasıl alınıyor?

Günümüz modern dünyası için lazer epilasyon, epilasyon yöntemleri arasında en modern yöntem olarak gösterilebilmektedir. Lazer epilasyonda önem arz etmekte olan konu ışığın dalga boyudur. Bu noktada ışın kıl köküne etkide bulunmaktadır. Kıl kökü, koyu renkli hücrelere doğrudan etkide bulunmaktadır.

Bu noktada ışık enerjisi, ısı enerjisine dönüşmekte ve kıl kökü kalıcı olarak tahrip edilmektedir. Bu sayede de bu nokta üzerinde herhangi bir tüy çıkışı gerçekleşmemektedir. Lazer epilasyon uygulamaları için önemli olan bazı noktalar ve hususlar bulunmaktadır. Bu noktada da lazer epilasyon için kılın yapısı ve cildin yapısı oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Burada lazer epilasyon uygulanacak kılın yapısı kalın, koyu renkte ve sertse, cildin açık olması ile lazer epilasyon uygulaması sonuç olarak çok daha iyi bir başarı elde etmektedirler. Lazer epilasyon uygulaması için cilt tespiti ve analizi elbette ki klinik deneyim ile ve gözlem vasıtası ile yapılmaktadır. Bu noktada farklı lazer tipleri uygulanabilmektedir. Bu noktada lazer tipine göre başarılı sonuçlar mutlak suret ile belirtmiş olduğumuz şekilde kıl yapısı ve özelliklerinin olması gerekmektedir.

İlgili aramalar: lazer epilasyonla tüyler nasıl alınır? lazerle kıllar nasıl alınıyor?