4 Ekim 2013 Cuma

Hamilelikte korse giyilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar:

Hamilelikte korse giyilir mi?

Korse kullanımı estetik görünüm açısından sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Günümüzde geliştirilen hamile bayanlar için özel olarak üretilmiş korseler mevcuttur. En doğal haliyle yaşanması gereken bir süreç olan hamilelik aşamasında, zayıf görünmek veya estetik olmak kaygılarıyla bu türlü ürünlerin kullanılması kesinlikle tavsiye edilen bir yöntem değildir.

Korse kullanımı zayıf göstermek amacıyla olduğunda, hamilelik için son derece zararlı etkileri olabilen ve hem bebek hem de anne için olumsuz ve tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bir duruma dönüşebilir. Uzmanların tavsiye etmediği hamilelikte korse kullanımı, hamileler için özel olarak üretilen pamuklu kumaştan yapılmış, karın bölgesini destekleyici kalınlığa sahip korseleri kapsamamaktadır.

Bu tür hamilelik korseleri annenin göbeğini daha rahat hareket ettirmesi ve bacaklar ve benzeri bölgelerde oluşabilecek çatlakların önüne geçmesi amacıyla kullanılmalıdır. Bu korseleri seçerken, vücut ölçülerinize tam olarak uyması herhangi bir şekilde sıkmaması dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.

İlgili aramalar: hamilelikte korse giyilir mi? gebelikte korse takılır mı? hamileyken korse kullanılır mı?