9 Ocak 2014 Perşembe

Burun Estetiğinden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Burun Estetiğinden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Burun estetiğine karar vermeden önce bu konuda geniş bir bilgiye sahip olmak, ameliyatı yapacak olan doktorun tecrübesi ve yapılacak hastane büyük önem taşımaktadır. Karar verdikten sonra doktorunuzla ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gerekenler konusunda bilgi edinmelisiniz. Genel anestezi altında yapılan burun estetiği ameliyatlarında anesteziyi etkileyen ilaçların kesilmesi gerekmektedir. Kullandığınız tüm ilaçları anestezi uzmanına mutlaka söylemelisiniz. Aspirin kanamayı arttıran bir ilaç olduğu için ameliyattan 2 hafta önce kesilmelidir.

Ameliyat öncesinde geçirilen grip, nezle ve soğuk algınlığı ya da başka bir hastalık varsa doktorunuza ve anestezi uzmanını bu konuda bilgilendirin. Ameliyat sırasında yanınızda mutlaka birinin bulunması gerekmektedir. Bir gece önce banyonuzu yapmalı, erkelerin bıyıklarını kesmesi hem kendi açısından hem de cerrahı açısından kolaylık sağlayacaktır. Ameliyat öncesi kaliteli bir uyku uyumanız ameliyat sonrasını daha kolay geçirmenizi sağlayacaktır. Ameliyattan 7 saat öncesi her türlü yiyecek ve içecekler kesilmeli, sadece acil kullanmanız gereken ilaçlarınız alınmalıdır.

İlgili aramalar: burun estetiğinden önce nelere dikkat etmek gerekir? estetik burun ameliyatında nelere dikkat etmelidir?