3 Ağustos 2015 Pazartesi

Diş Beyazlatan Yiyecekler ve İçecekler

Sponsorlu Bağlantılar:

Diş Beyazlatan Yiyecekler ve İçecekler

Sirke Dişleri beyazlatmak amacıyla elma sirkesin­den  faydalana­bilirsiniz­. Biraz karbonata birkaç damla elma sirkesi ekleyerek, bu karışımla dişlerinizi fırçalaya­bilirsiniz­.

Susam Tohumu: Küçük susam tohumları dişleri temizleyen  bir fırça görevi görmekte­dir­­. Susam tohumu, içeriğindeki yüksek orandaki kalsiyumla dişleri beyazlaştırırken, aynı an­da güçlendiren  bir gıdadır­­.  Susam tohumları diş plakaları­nın temizlenmesinde epey tesirlidir­­.

Brokoli: Brokoli­nin yararları saymakla tükenmiyor­. Önemi olan bir antioksidan olan brokolinin, diş mineleri­nin üstün­de koruyucu bir tabaka meydana getir­diği ve asitlere karşı dişleri koruduğu kanıtlanmış­.

Portakal: Portakalın kabukları­nın iç bölümünde mevcut olan madde dişleri beyazlatıyor­. Bu maddeyi diş fırçası yardımı i­le dişlerinize haftada iki kez uygulaya­bilirsiniz­.

Çilek: Yazın sevilen  meyvesi çileğin dişlerinizi beyazlattığını yerken  bile farkedebilirsiniz­. Daha tesirli bir sonuç için, çileği dişlerinize bastırark sürmeyi deneyin­. Lakin bu işlemden  sonra ağzınızı iyice çalkalamalısınız, aksi durumda çileğin içinde mevcut olan asit, dişini­zin üstün­de uzun süre kaldığın­dan diş minenizde tahribata neden  ola­bilir­­.

Limon suyu: Limon suyunun içerisinde yer alan yüksek miktar­da asit, diş beyazlatmada oldukça etkili­. Dişlerinizi yalnız­ca limon suyuyla veya limon suyunu birazcık karbonatla karıştıra­rak fırçalaya­bilirsiniz­. Bu tarifi genel­de uygulamanızın, diş minelerine zarar verebileceği­ni de unutmayın­.