11 Ağustos 2015 Salı

Kuru Saçlar İçin Özel Maske

Sponsorlu Bağlantılar:

Kuru Saçlar İçin Özel Maske

Kuru saçlar birçok kadı­nın derdi olmuştur­. Boyama ve fön gibi saça doğrudan etki eden bazı kimyasal ve fiziksel işlemler saça zarar vererek saçın kendisi­ni koruyamamasına yol açar­. Havuz ve deniz sezonunun da açılmasıyla daha da yıpranan saçlar mat ve sönük bir görünüm teşkil eder­. Kuru saçlar için yapılacak en  iyi işlem ise doğal yağlar­dan yararlanmak olacaktır­­.

Kuru Saçlara Özel Bitkisel Maskeler

Saç Kuruluğu için Maya Maskesi

1 çay bardağı zeytinyağı,
1 tatlı kaşığı maya (kuru)­.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Mayayı zeytinyağına ilave ettikten  sonra saçlarınızı parçalara ayırın­. Parçalara ayırdığınız saçlarınızı boya yapıyormuş gibi hazırlamış olduğunuz karışımı uygula­yınız­. Aşağı yukarı 1 saat kadar bekleyin­. Saçını­zın tipine uygun şampuanla yıkayın­.

Saç Kuruluğu için Lavanta Maskesi

1 yemek kaşığı bal,
1 çay bardağı zeytinyağı,
1 çay kaşığı lavanta yağı­.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir kase içerisi­ne malzemelerin hepsi­ni koyarak karıştırın­. Saçın bütününe uygulayın ve 2 saat bekleyin­. Saçınıza uygun bir şampuanla saçlarınızı yıkayın­.

Saç Kuruluğu için Çörek Otu Maskesi

1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı çörekotu yağı
2 tatlı kaşığı argan yağı­.

Hazırlanması ve Uygulanması: Tüm doğal yağları bir kasede karıştırın­. Karışımı bütün saçınıza uygulayıp bir saat bekleyin­. Saç tipinize uyan bir şampuanla saçınızı durulayın­. Size verdiğimiz bu saç maskelerin­den  biri­ni düzenli bir şekil­de kullanmanız kafi olacaktır­­.