21 Kasım 2011 Pazartesi

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran İlaç Var mı?

Sponsorlu Bağlantılar:

Hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar vardır. Düzenli cinsel ilişkiye ve gebelik açısından anne adayının uygun olmasına rağmen hamile kalma sorunu tespit edilen hastalar için doktor kontrolünde kullanılabilecek bazı ilaçlar vardır. Buna tıpta ovülasyon indiksiyonu denmektedir. Yani yumurtlamayı uyarmak ve canlandırma amaçlı kullanılan tedavilerdir. Bunlar tablet veya iğne formunda olabilmektedir. Hastanın durumuna göre doktor uygun gördüğü ilaç tedavisini uygular. Bu tedavide kullanılacak ilaçların hiçbiri hastanın kendi başına kullanabileceği ilaçlar değildir. Mutlaka doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması gereken hormonsal ilaçlardır.

hamile kalma ilacı gebelik ilacı hamilelik için ilaç gebelik için ilaç

Tiroid fonksiyon bozukluğu yaşayan insanlarda bunun giderilmesine yönelik bazı ilaçlar, hiperprolaktinemi adını verdiğimiz vücuttaki prolaktin hormonunun seviyesinin yüksek olduğu kişilerde bu hormonu düşürmek amacıyla kullanılan bazı ilaçlar vardır. Bunlar kadın doğum uzmanının iç hastalıkları doktoru ile birlikte hareket ederek başlatabileceği tedavilerdir. Her durumda doktor tavsiyesi ve kontrolü esastır.

Aramalar: kolay hamile kalmak için ilaç var mı? hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar var mıdır? hangi ilacı kullanırsam kolayca hamile kalabilirim? kolay hamile olmayı sağlayan bir ilaç bar mı?