12 Kasım 2012 Pazartesi

Grup Seks (Toplu Seks)

Sponsorlu Bağlantılar:

GRUP SEKS (TOPLU SEKS)
İkiden fazla insanın katıldığı seks ilişkisidir. Psikologlar buna şekil değiştirmiş bir eşcinsellik diyorlarsa da, bazı kimselerin dostları veya yabancılarla seks yapma hayaliyle tahrik olduğu saptanmış bulunmaktadır.

Henry Miller "Yengec'in Kısırdöngüsü", Tucholsky "Gripsholm Köşkü" isimli kitaplarında, hiçbir sıkıntı hissetmeden bu olaydan söz etmişlerdir.

Toplu seks veya grup seks denen olayı uygulamak utanç vericidir. Özellikle iki bin yıllık tek erkeğe bağlanma terbiyesini bir kadeh Martini gibi yutamayan kadınlar, bundan büyük sıkıntı hissediyorlar. Yine de bu sevişme zincirine katılan oldukça fazla çift bulunduğu da bir gerçek. Eski Romalılarda da uygulanan ve "orgi" denen toplu seks olayları izlenirdi. Zamanımızda grup seks yapanlara İngilizce "Swinger" diyorlar. Serbestlik ile sallanma arası bir sözcükten kaynaklanıyor. Eş değiştirme veya toplu seks şeklinde ortaya çıkan akım batıda "Aynı fikre sahip karı koca aranıyor" gibi ilanlarla sürdürülüyor. Araştırmalara göre, toplu seks yapanların çoğu normal ve düzenli bir yaşam sürdüren kişilerdir. Amerika'da swing sözcüğüyle başlatılan toplu seks olayına karışanların içinde (Araştırmacı Eberhart ve Phyllis Kronhausen'in belirttiklerine göre) insana şaşkınlık verecek kadar çok sayıda aydın ve kilise müdavimi var. Toplu seks, (adam kaçırma, reşit olmayanları karıştırma, uyuşturucu kullanmak gibi) yasalara aykırı davranışlar olmadıkça yasal sayılıyor. Bu tür ilişkiler de AİDS hastalığının en kritik tehdidi altında bulunuyor.

İlgili aramalar: grup seks nedir? toplu seks nedir? eş değiştirme nasıl olur? swinger kime denir? swinger'ın anlamı nedir?