20 Eylül 2013 Cuma

Sivilceye Ne Sürülür?

Sponsorlu Bağlantılar:

SİVİLCEYE NE SÜRÜLÜR?

Sivilceler oldukça az önem gösterilen bir rahatsızlık türü olmasına, daha fazla önem gösterilmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Sivilceye bir rahatsızlık olmaktan öte bir sonuçtur ve bu sebeple tedavi edilebilmesi için, sivilceye neyin veya nelerin neden olduğu kesinlikle tespit edilmelidir. Neden belirlendikten sonra farklı etki mekanizmalarına sahip çeşitli ilaçlar, harici yolla veya ağız yolundan haplar yoluyla tedavi edilebilir.

Sivilce iyileştirici etkisinin bulunduğu söylenmekte olan çeşitli losyon ve maskeler bulunmakla birlikte, bir uzman dermatolog görüşüne başvurmadan önce bu türlü tedavi yöntemlerine başvurmamanızı önemle tavsiye ediyoruz. Her cildin kendisine ait olan yapısı, farklı hassasiyetler içermektedir ve birçok farklı maddenin yaratacağı ters etkiler, cildinizde kalıcı hasarlar haline dönüşebilirler.

Tüm yöntemlerden önce, ciltteki yağ oranını dengelemeye yönelik olarak kükürt içeren, salisilik asit içerikli merhem ve losyonlar, uzman görüşüyle kullanılabilir. Bir başlangıç tedavisi olan bu losyon ve merhemler ciltteki fazla yağları alarak, temiz kalmasını ve dolayısıyla gözeneklerin açık kalmasını sağlayarak çeşitli birikintilerin cilt üzerinde oluşmamasını sağlamaktadır. Yüzeysel durumdaki sivilcelerde bu tür tedavi yöntemleri olumlu sonuçlar verebilmektedir. Bununla birlikte iltihaplı bir hal almış olan sivilceler, ancak çeşitli antibiyotik grubu ilaçlar ile tedavi edilebilmektedir. Antibiyotikler sivilcenin türüne göre merhem, losyon ve kremler şeklinde olabildiği gibi, ağız yoluyla alınan haplar şeklinde de olabilmektedir. Bu tür ilaçların kullanımı mutlaka bir dermatolog önerisiyle yapılmalıdır.

İlgili aramalar: sivilcelere ne sürülür? sivilceyi geçirmek için ne sürebilirim? sivilceye bir şey sürülür mü?