26 Eylül 2013 Perşembe

Yüzdeki tüyler için ne yapılabilir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Yüzdeki tüyler için ne yapılabilir?

Yüzdeki tüylere farklı bölgelere farklı yöntemler uygulamak suretiyle geçici ve kalıcı çözümler üretilebilir. Bu yöntemlerden bazılarına örnek olarak; sir ağda, epilasyon, iğneli epilasyon, lazer epilasyon, iple ağda ve cımbızla alma gösterilebilir. Bu yöntemlerden cımbızla alma oldukça eski zamanlardan beri kullanılan, günümüzde de en sık başvurulan yöntem olmakla birlikte, yüzünüzdeki tüyleri almak için başvurulması en sakıncalı yöntemdir.

Cımbızla alınan tüylerin kökleri daha fazla güçleneceği için, daha sonra çıkacak olan tüyler eskisinden çok daha kalın ve daha koyu renkli olacaktır. Aynı şekilde sıklıkla tercih edilen bir diğer çözüm olan ağda, yüzdeki tüylere asla uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Ağda ile yüze yapılan sert uygulamalar, cilt dokularında bazı hasarlar oluşturmaktadır ve ilerleyen zamanlarda erken sarkmalara sebep olabilmektedir.

Uzmanlar tarafından en sağlıklı yöntemler arasında işaret edilen lazer epilasyon ve iğneli epilasyon olmakla birlikte, ekonomik olarak en uygun yöntemlerden biri olmakla birlikte geçici çözüm üreten iple alma yöntemi de rahatlıkla kullanılabilir.

İlgili aramalar: yüzdeki kıllar nasıl alınır? yüzümüzdeki tüylere lazer olur mu?