24 Eylül 2013 Salı

Yüzdeki lekelere ne iyi gelir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Yüzdeki lekelere ne iyi gelir?

Yüzde oluşan lekeler, sivilcelerden kaynaklı olabildiği gibi, birçok nedene bağlı olarak ta ortaya çıkabilirler. Bu sebeple bu lekelerin tedavisi için öncelikle neden oluştuğunun bilinmesi şarttır. Yüzdeki lekenin neden olduğunun öğrenilmesine bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri vardır. Yüzdeki lekelerin, akne olarak da bilinen siyah noktaların yok edilmesi için öncelikli olarak yüzünüzü çok sık aralıklarla saf su ile yıkamanız gerekmektedir. Orta vadede sonuç elde edilmesi başka bir uygulamanın kullanılmasına gerek olmadığı anlamına gelebilir.

Temiz tutmakla çözüm üretilemiyorsa, yine belirli aralıklar buhar banyosu, krem veya benzer yöntemlerle cildin nemlendirilmesi yoluna başvurulabilir. Bu yöntemlerin yanı sıra yine uzman önerisi ile hazırlanmış olan maske çeşitleriyle uygulanacak maskeler sayesindeki bakım sonucunda, yüz lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Tüm bu yöntemlere rağmen halen yüzünüzde leke oluşumları varsa en kısa zamanda bir dermatoloğa başvurarak, yüzünüzde oluşan lekelerin neden oluştuğunu, cildinizin durumu ile ilgili bir tanı koydurmalı ve uzmanın önerisi doğrultusunda ki tedaviyi uygulamanız gerekmektedir.

En zararsız yöntemler olarak bilinen suyla bol ve sık aralıklarla yapılan yüz temizliği, belirli aralıklarla uygulanan buhar banyosu ve nemlendirici kremler, herhangi bir endişe duymadan uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Her tür maske kullanımının uzman görüşü alınarak yapılması, oluşabilecek daha ciddi komplikasyonların önüne geçecek en önemli tedbirdir.

İlgili aramalar: yüzdeki lekelere ne iyi gelir? yüzdeki lekeler nasıl gider? yüz lekeleri nasıl geçer?