23 Temmuz 2014 Çarşamba

Fındığın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Fındığın Faydaları

Ülkemiz fındık üretiminde dünyada zirvede bulunmaktadır. En çok ihracat ettiğimiz besinler arasında gelen fındık, içeriğinde vücudumuz için gerekli pek çok vitamini barındırmasıyla halk arasında oldukça fazla tüketilmektedir. Pek çoğumuz fındık için yapılan reklamları da televizyon ekranlarında görmüşüzdür. Bu reklamlarda her insanın sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi için günde 1 avuç fındık yemesi gerektiği defalarca vurgulanmaktadır.

fındığın faydaları
Fındığın Faydaları:

- Protein ihtiyacımızı fındık tüketerek rahatlıkla karşılayabiliriz. Fındığın kuşkusuz en çok sevilen özelliği vücutta artık madde bırakmadan saf protein sağlamasıdır. Bu protein günlük olarak düzenli bir şekilde alınırsa, vücut zayıf düşmeden normal bir şekilde çalışması sürdürülebilir.

- Gelişim çağında olan çocuklar için fındık hem enerji verir, hem de besleyici özelliktedir.

- Fındığın halk arasında en çok bilinen özelliği cinsel gücü arttırıcı olmasıdır. Bu doğru bir kanıdır çünkü içerisinde beden için gerekli olan enerjinin karşılanması için gerekli bütün maddeler vardır.

- Fındık böbreğinde kum ve taş olanlar için de şifa gibi bir yemiştir.

- Özellikle yaptığınız iş güç ve dikkat gerektiriyorsa fındık tüketmeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

- Çağımızın en büyük sorunlarından olan kolesterol fındık yiyerek düşürülebilir.

- Lifli yapısıyla kabızlık gibi sindirim sorunlarının önüne geçer ve kan şekerinin yüksek seviyelere çıkmasına engel olarak insanları tok tutmaya yarar.

- İçeriğinde bulundurduğu düşük sodyum ve yüksek potasyum oranıyla da vücut kan basıncının dengede kalmasına yardımcı olur.