2 Temmuz 2014 Çarşamba

Rokanın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Rokanın Faydaları

Türk halkının pek çoğu yeşil yapraklı sebzeleri oldukça fazla sevmektedir. Ülkemizde yoğun bir şekilde tüketilen bu sebzelerin sağlığa yararlarını da saymakla bitmez. Yeşil yapraklı sebzeler içeriğinde bulundurdukları vitamin ve mineraller sayesinde özellikle yaşlı insanların ve hastaların baş yardımcılarındandır.
Yeşil yapraklı sebzelerden olan ve kış sebzelerinden birisi olan rokanın yararlarını sıralayacak olursak;
- Roka A ve C vitaminlerini içeriğinde bol miktarda bulundurur.
- Mineral bakımından da oldukça zengin olan rokada potasyum, demir ve kükürt mineralleri bulunmaktadır.
- Özellikle diyet yapan ve zayıflamayı hedefleyen kişiler için sık sık önerilmektedir çünkü kalorisi neredeyse yok denecek kadar azdır.
- Cinsel performans açısından da yararlı olan roka özellikle erkeklerde iktidarsızlık sorununu çözmek için tüketilmektedir.
- Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan roka ayrıca çok iyi bir idrar söktürücüdür.
- Beyin gelişimi için olmazsa olmazlardan olan Omega 3 yağ asitlerini bünyesinde bulundurur.
- Vücuda giren toksik maddeler roka içeriğindeki maddelerle karşılaşınca etkisiz hale gelir. Bu da vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve erken yaşlanmaların önlenmesine olanak tanır.
- Kanser alanında yapılan çalışmalarda, rokanın birçok kanser türüne karşı mücadele ettiği belirlenmiştir. Vücutta oluşmuş olan kanser tümörleri var ise roka bu tümörlerin olgunlaşmasını ve büyümesini önleyici etkiye sahiptir.
- İçeriğinde bulundurduğu mineraller sayesinde kansızlık sorunu olan kişiler için oldukça iyi bir yardımcıdır.
- Roka ayrıca saç ve tırnakların sağlıklı bir şekilde büyümesine, canlılık kazanmasına ve yeterli hızda uzamasına olanak sağlar.

İlgili aramalar: rokanın faydaları nelerdir? roka nelere iyi gelir?