4 Temmuz 2014 Cuma

Yeşil Soğanın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Yeşil Soğanın Faydaları

Yaz kış fark etmeden her mevsimde mevcut olan yeşil soğan sofralarımıza lezzet kattığı kadar sağlığımıza da fayda sağlamaktadır. Faydası çok olan yeşil soğanı sofralarınızdan eksik etmeyin. Özellikle salatalarınızı kesinlikle yeşil soğanla süsleyin. Bahçesiz bir evin balkonunda sadece bir saksı içerisinde dahi yetişebilen yeşil soğanın faydaları saymakla bitmez.Yeşil kısmından beyaz kısmına kadar vitamin deposu olan yeşil soğan bünyesinde bol miktarda A vitamini içermektedir.Günde en az bir öğün de salatalarınıza koyduğunuz yeşil soğanla düzenli bir şekilde vücudunuza A vitamini girecektir.
yeşil soğanın faydaları
Kolay bir şekilde elde edilen bu lezzetli sebze içerisinde koversil maddesi bulundurmaktadır. İşte bu madde özellikle alerjilere karşı oldukça etkilidir.Koversil maddesinin kansere karşı koyucu özelliği olduğu da bilinmektedir. Yeşil soğanın asıl faydalı olan kısımları yeşil olan kısımlardır. Yeşil olan kısımlar vücudu toksinlerden arındırma da oldukça etkilidir. Şeker hastaları için ise kan şekerini düşürücü özelliğe sahip olduğu için düzenli bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda ödem söktürücü özelliğe sahip olan yeşil soğanın yeşil kısımlarında yüksek miktarda C vitamini bulunmaktadır.

Kilo vermek isteyen kişilerin rahatlıkla tüketebileceği bir sebze olan yeşil soğan özellikle kış aylarında soğuk algınlığı için oldukça faydalıdır.Kışın soğuk alan insanların hastalıkları süresince düzenli olarak tüketecekleri yeşil soğan vücut dirençlerinin artmasını sağlayacaktır.