3 Temmuz 2014 Perşembe

Zencefilin Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar:

Zencefilin Faydaları

Zencefil günlük hayatta genellikle baharat olarak kullanılmaktadır.Fakat zencefilin bir çok sağlık sorunu için faydalı olduğu da bilinmektedir.Kilo vermek isteyenler için çay olarak kullanılan zencefil özellikle sindirim problemi yaşayanlar için oldukça etkilidir.Bağırsak enfeksiyonu şikayeti olan kişilerin zencefil tüketmeleri de tavsiyeler arasındadır.Çünkü bağırsak enfeksiyonlarını giderici bir etkiye sahip olan zencefil mide bulantısı, şişkinlik gibi problemler için de oldukça faydalıdır.

Düzenli tüketilen zencefil, akciğerleri temizlemekte ve vücutta ki zararlı maddeleri terlemeyi artırarak terleme ile beraber dışarı atmaktadır.Kabızlık problemi yaşayanlar zencefil tüketerek bu şikayetlerinin son bulduğunu göreceklerdir.Zencefilin bir diğer özelliği ise kanı sulandırmasıdır. Genellikle kan sulandırıcı ilaçlarla yapılan bu işlem zencefil ile doğal yoldan yapılmaktadır.Kış aylarında soğuk algınlığı ve öksürük için oldukça iyi olan zencefilin beyne de çok fazla fayda sağladığı bilinmektedir.
zencefilin faydaları
Yeni doğum yapmış olan kadınlar için süt artırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendiren zencefil metabolizmayı hızlandırır. Romatizma şikayeti olanlar için de tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Vücutta oluşan iltihaplanmaları yok edici özelliğe sahip olmakla beraber kansere karşı da oldukça etkilidir.

Zayıflamak isteyenler, bu dönem içinde zencefil tüketerek kan şekerlerinin dengede kalmasını sağlayabilirler.Tok tutucu özelliğe sahip olan zencefili yazın limonatalarınızın içerisinde tüketebileceğiniz gibi kışın çayını demleyerek de tüketebilirsiniz. Zencefil çayını tüketirken dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. Zencefil çayınızın içine hiçbir şekilde tatlandırıcı atmamalısınız. Zencefil tüketiminiz ile vücudunuzun bağışıklık sistemi de güçlenecektir.