9 Haziran 2014 Pazartesi

Zayıflama İçin Hangi Bitkiler Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar:

Zayıflama İçin Hangi Bitkiler Kullanılır?

Mucize bitki diye bir şey yoktur. Başka hiçbir şey yapmadan bir bitkiyi alıp kullanarak zayıflamayı düşünmek yanlış bir düşüncedir. Bunu yapan bir bitki olsaydı başka hiçbir bitkiye gerek kalmadan günümüze kadar o bitki kullanılarak zayıflanırdı. Her ay bir bitkinin mucizeviymiş gibi reklam edilip bunun üzerinden büyük para kazanan büyü dolandırıcılar vardır. İnsan hayatını hiçe sayan bu insanların tek amacı para kazanmaktır. Bir bakarsınız altın çilek, bir bakarsınız acı biber tozu, bir bakarsınız krom elma ikilisi. Her ay başka bir bitki bunun için kurban edilir.

Peki zayıflamaya yarayan hiçbir bitki yok mudur?

Elbette metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımına yardımcı olan bitkiler vardır. Bunlardan bir tanesi yeşilçaydır. Yeşilçay metabolizmayı hızlandıran bitkilerden bir tanesidir fakat kalp hastaları ve, hipertansiyon yani yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması ya da kontrollü bir şekilde son derece dikkatli kullanması gerekir. Çok içilmesi çarpıntı yapar. Zayıflamaya yardımcı olan bir diğer bitki de mate bitkisidir. Mate ülkemizde yetişen bir bitki değildir. Güney Amerika ülkelerinde çok fazla tüketilmektedir. Yüksek kafein içerir. Metabolizmayı hızlandırır. Fakat mate de tıpkı yeşilçay gibi fazla tüketildiğinde çarpıntı yapmaktadır. Meyvelerden ananas tam bir zayıflama meyvesidir. Güzel tadıyla severek tüketmenizi sağlar. Ananasta bulunan protein sindiren enzimlerin karışımı olan bromelain sindirimi hızlandırır. Elma ve armut da sindirimi kolaylaştıran ve zayıflamaya yardımcı olan diğer meyvelerdir.
zayıflatan bitkiler
Zayıflamak için bu bitkileri ne kadar tüketmeliyim?

Zayıflamaya yardımcı olan bitkileri ne kadar tüketirsek o kadar zayıflarız gibi düz bir mantık kesinlikle yanlıştır. Zayıflamanın iki temel kuralı vardır. Birincisi dengeli beslenme ve ikincisi egzersiz yapmaktır. Bu bitkileri ya da meyveleri dengeli beslenme programınıza koyabilir, programınız içerisinde zamanı geldiğinde tüketebilirsiniz.

Dengeli beslendiğiniz ve egzersiz yaptığınız halde kilo veremiyorsanız bu durumda mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Metabolik bir hastalığınız ya da kilo vermenizi engelleyen başka bir sorununuz olabilir.