13 Şubat 2015 Cuma

Biyoenerji Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Biyoenerji Nedir?

Sözcük anlamı olarak Biyoenerji, doğal enerji manasına gelmektedir­­. Son yıllar­da daha da popüler duru­ma gelmeye başlayan Bioenerji konusu, vücut içerisinde devamlı var olan enerji akımına odaklanıyor­. Bioenerji prensipleri göre, vücut içerisinde devamlı varlığını sürdüren  düşük seviyeli enerji akışı vardır ve bu enerji evremle uyum içerisinde­. Bununla birlik­te, bedenler arası enerji akışı­nı da olanaklı kılan bu yapı sayesinde, evrendeki pek çok maddeye de uygulana­bilir­­. Buna ilaveten, vücudun tamamını bütünüy­le değerlendirir ve bu enerji akışını düzenleyerek, rahatsızlıkların düzeltilerek, vücut direnci­nin artırılışı için kullanılır­­. Özel yöntemlerle, evrende var olan enerji yoğunlaştırılıp, uygulanmakta olan kişiye aktarılır­­. Özet olarak, bir tür vücut enerjisi ayarlama biçimi tanımlama­sı yapmak olanak­lı­.

Neden  gereksinim duyulur?

Günümüz şartlarında, bilhassa metropoller­de yaşamış olan insanlar, aşırı dozda stres, gerginlik, bitkinlik ve benzeri maruz kalmakta­. Bu duruma bir de dengesiz beslenme, uykusuzluk, korku, spor­dan uzak kalma gibi etkenler de eklenince sinir sistemimiz hemen  hemen  çökme aşamasına gelebiliyor­. Bu olumsuz durumların en  belir­li yansıma­sı da enerji dengemiz üstün­de kendisi­ni belli edip, yaşam kalitemizi fazlası ­ile düşürüyor­. İlk olarak sağlık, yaşam sevinci, hayat enerjisi gibi bir çok konu üstündeki bu negatif yapıyı düzeltmek amacı ile vücudumuzun enerji dengeleriyle oynamak, bunları yeniden  düzenlemek gerekmekte­dir­­.

Faydaları neler?

Vücudun enerji dengesi­ni düzenler­.

Ağrıların tedavisinde etkili­.

Psikoloji üstün­de olumlu yönde tesirleri bulunmakta­.

Kan dolaşımını düzenleyip, metobolizmayı çabuklaştırır­­.

Vücut direnci­ni fazlalaştırır­­.

Nasıl uygulanmakta­dır?

Bioenerji seansları biçimin­de yapılmakta olan uygulamalar herhangi bir temas olmadan, doğal metodlar­la yapılmakta­dır­­.  Yabancı bir alet, su, ilaç ve benzeri kullanılışı katiyyen  bulun­maz­. Bioenerjistler, teknikleri uygularken  avuç içleri­ni bedenin 30* 40 santim uzağın­da gezdirerek, vücudun enerji sistemi­ni düzenlerler­. Dışarıdan içeri enerji kazandırır ve içeriden  dışarıya enerji alırlar­. Bu seanslar herhangi bir temas içermediği gibi, bilinen  bir yan tesirsi de bulun­maz­.

Çakralar ne işe yarar?

Kök çakra: Temelde, üreme organıyla bağlı olan bu çakra, omurun sonun­dan başlar ve bacak arasın­dan yere doğru akar­. Bağlantılı olduğu element toprak olduğun­dan rengi de kırmızıdır­­.  Bu çakra temelde, hayat enerjisi, yaşam sevgisi, güven  gibi kıstasları ihtiva eder­.

Mide çakrası: Karnın alt bölümünde yer alıp sarı renklidir­­. Su elementiyle bağlantısı bulunur­. Yaşanılan değişimlere ba­sit adapte olabilme, cinsellikten  doygun­luk alma gibi konuları şekillendirir­­.

Kalp çakrası: Bu çakra, dokunma, hissetme gibi duyuları kontrol etmektedir­­. Maneviyat olarak da ağırlıkla duyguları denetler­. Sevgi, empati kurma, sağduyulu olma konuları üzerine odaklanır­­. İlişkilendirilen  element havadır­­.  Bu çakrada herhangi bir problem olursa, ağırlıklı olarak sevgi, barış, sağduyu ve benzeri duygular­da problemler yaşanır­­.

Gırtlak çakrası: Parlak lacivert renkte olmakta­dır­­.  Bu çakra yardımıy­la sosyalleşmek ve yaratıcılığı ortaya koymak olanaklıdır­­.  Sanatsal faaliyetler de ağırlıklı olarak bu çakra üstün­den  biçimlenir­­.

Alın çakrası: Mavi renk ile ifade edilen  bu çakra, iki kaşın arasın­da yer alır­­. Bilinirlik oranı bakımından, en  fazla bilinen  çakradır­­.  Ağırlıklı olarak, hayal gücü, altıncı his gibi konuları yönetip, şekillendirmeye yarar­. Üzerine en  fazla yoğunlaşılan çakra olarak bilinir­­.

Tepe çakrası: Son çakra ise kafanın tepe, ortasın­da yer alır­­. Mor renkli ve şeffaftır­­. Bigelikle bağlantılı olması­nın yanı sıra, beş duyunun aldılayamadığı zamanlar­da devreye girip, hadise­leri algılamaya ve anlamlandırmaya yarar­.

Biyoenerji uygulamaları, uzak doğu ve Orta Asya’da asırlardan bu yana bilinen  ve uygulanmakta olan bir sistem­. O alan­da yaşamış olan insanlar, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları­nın arkasın­da hayat enerjisi­ni yönetebilmeleri yatıyor­. Bioenerji, bütün canlılar­da olduğu iddia edilen  bir güç ve bundaki başarınızı ise bu gücü nasıl kontrol ettiğiniz belirliyor­. Bu konuda yapılacak en  uygun şey ise eğitimin­den  emin olunan bir Biyoenerji uzmanına başvurmaktır­­.