20 Şubat 2015 Cuma

Saç Ektirmeden Önce İyi Araştırın

Sponsorlu Bağlantılar:

Saç Ektirmeden  Önce İyi Araştırın

Medical Park'ın Göztepe Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Nakli Ünitesi'nde Genel Koordinatör olarak görev yapan Songül Alcı, saç ekimi hususun­da uyardı: "Saç ektireyim derken  sakın çim adam' dönmeyin!"

Saçlarındaki dökülmeden  yakı­nan bireyler telaşla türlü tedavi yollarına başvuruyor­. Kimi­nin eczaneden  dökülmeye karşı ilaç ve şampuanlar aldığını kimi­nin ise aktara gidip bakım yağları hazırlattığını belirten  Songül Alcı, "Birçok kişi de doktora başvurmaktansa ruhsatsız çalışmakta olan klinikler veya kuaför/ güzellik salonların­da saç ektiriyor" dedi­.

Görüşmeyi Uzman Hekimlerle Yapın

Uzman Songül Alcı, saçla ilgili görüşmelerin pazarlamacı değil hekimle yapılışı gerektiğine dikkat çekip "Saç ekimi kolay bir hadi­se olmaz­. Mutlaka hastane ortamın­da ve uzman plastik cerrahi doktorları veya dermatologlar tarafından yapılmalıdır­­.  Aksi hal­de çim adama dönüle­bilir" uyarısın­da bulundu­. Alcı, Sağlık Bakanlığı’nın son yayınladığı tebliğ ile merdiven  altı çalışmakta olan klinikler ve güzellik merkezlerinde saç ektirmeyi yasakladığına işaret etti­.

Geri Dönüşü İmkansız Sonuçlarla Karşılaşmayın

Ruhsatsız çalışmakta olan klinikler veya kuaför/güzellik salonların­da saç ektiren  kişilerin, bazı zamanlar geri dönüşü imkansız sonuçlarla karşılaşılabildiği belirten  Songül Alcı, saçlarındaki dökülmeden  yakı­nan kişiler için en  tesirli çözümün saç ekimi olduğunu belirtti ve ekledi: "Bu metodu uygulamayı düşünen  bireyler mutlak suretle hastane ortamın­da bulunmalı ve uzmanlar­dan görüş alıp saç ekimi­ni yaptırmalıdır­­." Kısacası saç hekimi uzmanlık isteyen bir ciddi bir iştir. Bunu yanısıra saç ekimini yapan uzman bir sanatçı edasıyla bu olaya yaklaşmalıdır. Saç gelişi güzel ekilmez. Doğal ekim olması gerekir. Aksi halde toplum içerisinde komik duruma düşebilir ve eski kel halinizi arayabilirsiniz.