20 Şubat 2015 Cuma

Şok Diyetin Zararları

Sponsorlu Bağlantılar:

Şok Diyetin Zararları

Kadınların öncelikli olarak da genç ve aşırı kilolu kadınların her zaman hayalini kurdukları bir şey bulunur­. Muhteşem vücut hatlarına sahip olmak ve daima incecik görünmek­. Kilolu kişiler hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan büyük bir so­run içinde yaşıyorlar ve bazı zamanlar bu durum karşısında herşeyi göze alarak şok diyetlere başvurup ani bir şekil­de kilo veriyorlar­­.  Şok diyet, hemen  hemen  hiç bir şey yemeyerek ve egzersiz yapmayarak vücut­ta bulunan kasların ve suların atılmasıyla olmakta­dır­­.

Şok diyet gerçekten  de insanların çabucak zayıflamasını sağlarken  vücut bu kadar hızlı kas kaybına bir anlam veremezken  deri kendisi­ni toparlayamıyor ve vücut bütünüy­le sönmüş bir balona dönüyor­. Deriniz bildiğiniz aşağıya doğru sarkıyor­. Bun­dan sonra da o deri asla kendi kendisi­ni toparlayamaz ve estetik operasyon yapılarak aşağı sarkan fazla derilerin alınma­sı gerekmekte­dir­­. Elbette bu operasyonlarda bayağı fazla maliyet gerektiriyor­. Eğer maddi durumunuz bunun için kafi değilse bu ameliyatı da devlet hiç bir şekil­de karşılamıyor­. Siz de o eski tombul ama buruş buruş olmayan halinizi özler duru­ma gelirsiniz­.

Diyetisyenler ve hekimler devamlı ve her defasın­da hızlı kilo vermenin ne kadar zararlı olduğu için bahsetse de bilhassa kadınlar hemen  olsun, şimdi olsun diyerek beklemek istemezler ve düzenli ve dengeli beslenmeden, spor yapmadan kilo vermenin peşinde koşarlar. Alakasız zayıflama haplarına dünyanın parasını harcarlar. Her duydukları zayıflama masalına inanır hale gelirler. Çünkü o ürünleri satan insanlar hayal satmayı hayallerle oynamayı çok iyi bilirler. Zaten bu hikayelerle kilo verenler kullandıkları hapların ve ilaçların etkisiyle değil,kendilerini aç bırakarak kilo verirler. Bu şekil­de verilen  kilolar azıcık bir yemek yendiği zaman fazlasıyla bedene geri dönüyor­. Çünkü vücudu aç bırakmak metabolizmanın vücuda giren besinlerin yağ olarak depolanmasına neden olur.

Bu makalede size anlattığım olayı gerçek bir şekil­de yaşayan ve herkese ibretlik olsun diye fotoğraflarını paylaşan İngiltere’ de yaşayan Kristina Miles adlı bir genç kadının öncesi ve sonrası resmini paylaşıyorum.

Kristina Miles, yeni evli ve daha güzel görünmek amacı ile 10 beden  küçüldü ve şimdi de sarkan derisi ile "artık annneanne gibi görünüyorum, estetik yaptıracak param da yok­tur­. Şimdi tek çarem kilo ala­rak eski tombul halime dönmek" diyor­. Siz siz olun asla 1 ayda 4 kilodan fazlasını vermeye çalışmayın­. Aşırı kilonuz var ­ise mutlak suretle bir diyetisyen­den  yardım alın­. Mutlaka ve mutlak suretle spor yapın­. Yoksa siz de Kristina Miles gibi hızlı zayıflama uğruna yeni zayıf görüntünüzden  pişman ola­bilirsiniz­.

İlgili aramalar: şok diyetin zararları nelerdir, hızlı kilo vermenin zararları, hızlı kilo vermek sakıncalı mı