18 Şubat 2015 Çarşamba

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Sponsorlu Bağlantılar:

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar

Sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak bayanlar için oldukça önemlidir­­. Öyle ki dışarıya çıkmak amacıyla saatler öncesin­den  saçlarını yapmaya başlarlar ve onun bakımı için her türlü ürünü tereddüt etmeden denerler­. Zaman zaman farklılık yaratmakk isterler­. Kestirmek isterler fakat cesaret edemezler­. Çünkü bir daha nasıl uzayacak düşünürler ve saçlarını kesme isteğinden  vazgeçerler­.

Saçların yavaş uzama­sı bizi hayallerimizden  ya alıkoyar veya cesaret edip kestirip daha son­ra uzun saç özlemimiz bir müddet sonra ortaya çıktığın­dan pişmanlık amacıylae düşeriz­. Fakat saçların nasıl daha çabuk uzadığını öğrenirsek bu problemin çözüleceğine inanıyorum­. İlk olarak dikkat edilişi ve uyuluşu lazım olan küçük masrafsız tavsiyeler­de bulunacağım­.

Saçların Hızlı Uzama­sı İçin Ne Yapmalı

· Her soruna iyi geldiği gibi saçlara da iyi gelen  temel içeceğimiz su bol bol tüketilmelidir­­. Su saçlarını­zın hızla uzamasın­da yardımcı olacak ve saçlarınızı besleyecektir­­.

­. Saçların hızlı uzama­sı için bakım yağların­dan destek ala­biliriz­. Bakım yağları saçlarımı­zın hızlı uzamasını değil daha da sağlıklı hal­de kalmasına imkan vermekte­dir­­. Fakat elbet­te ki sağlıklı saç hızlı uzayacağın­dan ötürü bakım yağların­dan destek ala­biliriz­.

­. Saçı uzatmak amacıyla esasın­da şuan­da herhangi bir metot bulunmamaktadır­­.  Saçı uzatmak amacıyla kullanılan yağlar hiç mi işe yaramıyor derseniz­. Yağlar saçlarımı­zın daha sağlıklı daha canlı olmasını sağlıyor­. Sonuç itibari ile sağlıksız ve uçları kırılmış kuru bir saç canlı parlak ve sağlıklı bir saça göre daha yavaş uzamaktadır­­.

­. Saçların periyodik olarak uzama şekli ay içerisinde 1 santim ile 1,5 santim arasın­da olur­.

­. Bun­dan başka saçlarımı­zın uçların­da meydana gelen  kırıkların kesilişi saçlarımı­zın daha da hızlı uzamasını sağlaya­bilir­­. Saçlarımı­zın uçları­nın hava ala­rak daha sağlıklı daha çabuk uzayan saçlar el­de edebiliriz­.

· Saç kremleri, jöle, saç spreyi gibi ürünler saç diplerinizi kapatarak hava almamasını sağlar ve bu sayede saçlar gerektiğin­den  daha yavaş uzar­. Saç kremi kullanılacaksa katiyyen  saç diplerin­den  uzak durmak gerekir­­.

· Saç dipleri­nin masaja ihtiya­cı bulunur­. Saç diplerinize uygulayacak olduğunuz masaj saçlarını­zın daha çabuk uzamasına imkan vermekte­dir­­.

· Saçlar protein ağırlıklı beslendiğiniz zaman daha çabuk uzar­. Süt, et, yumurta gibi gıdalar saçları hem besler hem de daha çabuk uzamasına destek olmakta­dır­­.

· Kafeinden, tütünden ve alkolden  kaçının­. Bu maddeleri barındıran ürünler saçlarını­zın uzamasını ağırlaştırır, saç yapınızı bozar ve yıpratır­­.

· Saçlarınızı ne çok sıcak ne de çok soğuk su ile yıkamanız gerekir­­. Saçlar ılık suy­la yıkandığı zaman daha sağlıklı olurlar­. Sağlıklı saçlar ise daha çabuk uzarlar­.

· Saçlarınızı belli aralıklarla uçların­dan kestirmeniz gerekir­­. Bu da saçların hızlı uzamasına destek olmakta­dır­­.

· Saçlarını­zın bakımına özen  gösterin shea, avakado ya da argan yağı bulunduran ürünleri tercih edin­. Bu ürünler saçlarınızı daha sağlıklı yapacak ve dolgun gösterecektir­­.

İlgili aramalar: saçlar nasıl hızlı uzar, saçların hızlı uzaması için ne yapmalıyız, saçların daha çabuk uzamasını nasıl sağlarız