25 Şubat 2015 Çarşamba

Göz Şişlikleri Nasıl Önlenir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Göz Şişlikleri Nasıl Önlenir?

Sabahları şiş gözlerle kalkıyor ve bun­dan huzur­suz oluyorsanız bir gece öncesin­den  almanız lazım olan birkaç kolay ted­bir bulunmakta­.

Beslenme: Alkollü içeceklerden  ve tuzlu besinlerden  uzak duru­nuz­.

Uyku: Yeterince ve mümkünse deliksiz uyuyun­.

Bakım: Yatma dan evvel göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyin­. Bunun yerine jel kullanı­nız­. Jelli kremler, göz etrafını rahatlatır ve sıkılaştırır­­. Hatta, daha iyi bir sonuç sağlamak istiyor iseniz göz jelinizi buzdolabın­da iyice soğuttuktan sonra kullanı­nız­. Bu her zamankin­den  daha ferah bir his yaratır­­.

TAVSİYELER
Tüm bunlara rağmen  sabah şiş gözlerle uyandıysanız, üzülmeyin kısa zaman­da eski duru­ma gelebilmeniz bir kaç ipucu:

Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin­. Gözlerini­zin üzerine birer adet yerleştirip 10* 20 dakika arası tutun­. Bun­dan başka antioksidan içeren  kremler de şişlerin inmesine yardımcı olacaktır­­.

Sorununuz kronikleştiyse, yani ne yaparsanız yapın şiş gözlerle uyanmaktan kurtulamıyorsanız kardiyovasküler egzersizler yapmanız gerekir­­. Yürüyüş, koşu, aerobik ve bisiklet bunların başlıcaları­. Bu hareketler, vücut­ta ödeme sebep olan tuz ve toksinlerin atılmasını sağlar ve yalnız­ca göz altlarınızdaki değil, bütün vücudunuzdaki şişliklerin giderilmesine destek olmakta­dır­­.

Şişliklerin inmesi­ni beklemek amacı ile fazla zamanınız yoksa, bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin­. Bun­dan daha tesirli bir başka metot ise, içerisi­ne soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüze kapatıp dayanabilecek olduğunuz kadar beklemek­. İşe yaradığını göreceksiniz­.

Bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramıyorsa, tek çare var: Şişlikleri makyajla kamufle etmek­. Tenini­zin rengindeki kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş alana ince bir katman halinde sürün­. Farınızı koyu renklerden  seçin­. Bordo, koyu gri veya koyu pembe ola­bilir örneğin­. Koyu renk bir rimeli, yalnız­ca üst kirpiklerini­zin en  ucuna doğru sürün­. Alt gözkapağınızdaki kirpiklere rimel sürmek dikkatleri bu noktaya çekeceğin­den  şişlikler ortaya çıkmakta­dır­­. 

İlgili aramalar: göz şişmeleri nasıl önlenir, sabah göz şişmeleri neden  olur, sabah kalkınca gözler­de şişlik