15 Eylül 2014 Pazartesi

Dış Dudak Vajina Estetiği

Sponsorlu Bağlantılar:

DIŞ DUDAK VAJİNA ESTETİĞİ

Dış dudaklar kadın­da dış cinsel organın her iki tarafını çevreleyen  yağlı bir doku parçasıdır­­.  Kişiden kişiye zayıf ya da daha kalınca ola­bilir­­. Nadiren  sol-­sağ büyüklüğü değişik olabilmektedir­­. Bazıların­da fazla dolgun olur ve muna tüylerin bulunmuş olduğu alandaki (mons pubis bölgesi) dolgunluk da eşlik edip kişiyi rahatsız edebilir­­. Kişi özellikle tayt, mayo gibi dar giyecekler giymekten  uzak durur­.

Dış alanda bulunduğundan bu ameliyatların kızlık zarıy­la bir ilgisi yoktur, kızlık zarı hasar gör­mez­. Bekar veya evli, doğum yapmış ya da yapmamış her insanda uygulana­bilir­­. Ameliyat ileride ki yıllar­da doğum yapmanıza engel değildir­­. Ameliyat sonrasın­da doğum yapıldığın­da dış dudakların şekli tekrar bozulma yapmaz­.

Dış dudakların küçültme ameliyatı, fazla yağlı alan ameliyat ile çıkartılarak ya da liposuction yöntemi ile yapıla­bilir­­. Özellikle ileri yaşlar­da dış dudaklar zayıf görünebilir­­. Böyle bir durum oluştuğun­da da kalça, bacak, karın gibi yağlı bölgelerden  alınan yağlar dış dudakların içine verilip büyüme sağlana­bilir­­.