23 Haziran 2015 Salı

Alerjinin Tedavisi Var Mı?

Sponsorlu Bağlantılar:

Alerjinin Tedavisi Var Mı?

Amerika'da ve Avrupa'da yaklaşık 30 senedir uygulanmakta olan, ülkemizde ise yeni yeni tanınmaya başlanan biorezonans tedavisi­.

Egzama, astım, saman nezlesi, çölyak, besin-bahar ve toz alerjileri­nin giderilmesinde yüzde 90'ın üstün­de başarılı sonuç veriyor­. Biorezonans Uzmanı Dr­. Sinan Akkurt iyileşme süresi­nin 10 ila 12 hafta sürdüğünü açıkladı­. Akkurt, en  çok başvuruyu kaşıntı, kabarıklık, burunda ve genizde akıntı gibi sorunları olan hastalar­dan aldıklarını belirtti­.

Dr­. Sinan Akkurt'un bize aktarmış olduğu bilgilere göre, alerjinin tedavisi öncelikle alerji testi ile başlıyor­. Testle hastanın kaç maddeye alerjisi olduğu saptandıktan sonra ana alerjenlere öncelik verilip kişiye özel biorezonans tedavisi planı uygulanmakta­dır­­.  Haftada bir defa, yaklaşık olarak bir saat süren  bu seanslar nihayetinde ortalama olarak 10 ila 12 hafta içinde büyük oranda iyileşme sağlanmakta­dır­­.

Biorezonans tedavisi­ni Türkiye'ye tanıtan Dr­. Sinan Akkurt, en  çok başvuruyu yüzde 83'lük dilimle genel alerji başlığı altındaki kaşıntı, kabarıklık, burun ve geniz akıntısı gibi problemleri bulunanlar­dan aldıklarını söyledi­. Bunu yüzde 8 ile alerjik astım, bronşit ve ürtiker hastalıklar izliyor­. Tedavi, anne sütü dahil olarak süt ve süt ürünleri tüketemeyen  galaktozemi hastası bebeklere de uygulanabiliyor­. Dr. Akkurt, başarılı sonuçlara bir örnek olarak çölyak tanısı sebebiy­le askerden  muaf sayılan, tedavi bittikten  iki ay sonra askere kabul edilen  21 yaşındaki hastayı gösterdi­.

Ağrı olmadan, acı olmadan ve yan tesirsiz bir metod olan biorezonans tedavisi, kişi­lerin yaydıkları elektromanyetik frekansların özel bir aygıtla anlaşılmasına ve hastalıklı dokulara yaydıkları­nın tam aksi yönde frekans yollayarak iyileştirilmelerine dayanıyor­.