9 Haziran 2015 Salı

Hamilelikte Çatlak İzleri

Sponsorlu Bağlantılar:

Hamilelikte Çatlak İzleri

Çoğu kadın için, bilhassa biki­ni giymekten  hoşlananlar için çatlaklar gevşek bir karın­dan daha korkutucudur­. Lakin ne yazık ki gebe kadınların % 90'ı­nın karınlarında, göğüslerinde, kalçaların­da pembe, kırmızı, hafif olarak çentikli bazı zamanlar çirin olabilen  çatlaklar olmakta­dır­­.

İsmin­den  de anlaşıldığı üzeregerginlik izleri, hızlı kilo artmasına bağlı bir şekil­de deri­nin gerilişi sonu­cu olurlar­. Yıllardır bilinç sahi­bi bir şekil­de spor yaparak ve besle­nip esnek bir cilt edinen  anne adayları bu süreci hiç çatlak oluşmadan geçire­bilirler­. Öbürleriyse bütünüy­le önleyemeseler de besinlerine dikkat ederek, kilo artışları­nın düzenli olmasını sağlayarak asgari­ye indire­bilirler­. Lakin bu arada krem, yağ, losyon gibi şeylerin çatlaklarınıza hiç bir yararı­nın olmayacağı­nı da bilmeniz gerekir­­.

Eğer gebeliğinizde çatlaklar olursa doğumdan sonran­da bunların koyulaşacağını, gümüş rengine dönüşeceği­ni bilmeniz gerekir­­. Onları anneliğin bir madalyası gibi düşünmek size yardımcı ola­bilir­­.